C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Informace, odkazy, petice, videa...


 

Aktuální videa a články hledejte v sekci Blog, poslední příspěvky jsou vždy na titulní stránce webu až dole.

Odkazy na zdrojové informační weby jsou zde

   Zde bych rád uveřejňoval odkazy na články a videa, která mne na internetu zaujala. Každý jsme jiný a proto každý vnímá situace a názory druhých lidí svým svérázným způsobem. Jestliže tady zveřejním nějaký odkaz či video, neznamená to, že se vším v nich souhlasím a že to odráží můj životní postoj.

   Zveřejním zde jen to, co mi připadá nějak zajímavé, ale každý si z toho musí vybrat ,,to své", zhodnotit to po svém a příjmout z toho jen to, co je jemu samému vlastní. Nejde mi zde o to někoho přesvědčovat. Každý má své životní postoje a názory. V tom je a má být každý jedinečný a svůj. Na tom nechci nic měnit. Jen předkládám, nepřesvědčuji, ani nechci nikoho ,,ovlivňovat".

   Výběr by mohl pozorovateli připadat velmi jednostranný, ale je to jen proto, že oficiální zdroje, které sdělují ,,vládní názory" zde neuvádím, ty jsou běžně známé a každému dostupné.

   Uvádím zde jen názory odlišné od ,,veřeně uznaných a propagovaných", abych doplnil příliš jednostrannou nabídku ve sdělovacích prostředcích. To ale neznamená, že v oficiálních vyjádřeních nemůže být pravda, nebo že je nerespektuji a že mne vůbec nezajímají. Člověk by se měl na věci dívat ze všech stran, jinak vypadají zcela jinak, než jsou. I krychle vypadá z určitého pohledu jen jako plochý čtvereček a přesto tento pohled neodhalí podstatu, ani tvar tohoto tělesa.

   Je povinností každého člověka vytvářet si svůj vlastní osobitý životní postoj.

   Přál bych si, aby to tak zůstalo i zde.


   Příspěvky jsou rozčleněny do několika kategorí. Každý návštěvník se tedy může věnovat jen tomu, co jej oslovuje. Některá témata však mohou přesahovat rámec jedné kategorie a zasahovat do jiné. Proto, prosím, o Vaši trpělivost a pozornost, abyste našli, co hledáte.

   Budou tu příspěvky k závažným společenským událostem, ale i světovému dění. Některé budou vyznívat ,,politicky", ale není to záměrem ani cílem.

Další, které budou spíše filozofické a další se odváží jít až k hledání smyslu existence člověka, hledání ,,podstaty člověka" a jeho budoucího pobytu na této zemi budu zveřejňovat v odkazu Témata k zamyšlení a ještě náročnější o vizi budoucnosti celého světa v odkazu Budoucnost světa

   Takové úvahy jsou již pro lidi, kteří se dokáží povznést nad vžité stereotypy, proto budou jen pro některé návštěvníky tohoto webu. Nenechte se tedy odradit nějakou kategorií a snažte se najít takovou, která je Vám bližší.


Pozitivní motivace

   Na život a situace je možné se dívat několika způsoby. Jednou jsem slyšel takové přirovnání: Člověk příjde k bílé stěně, na které je velká černá skvrna. Pesimista říká - fuj, to je ale ošklivá skvrna. Optomista zase - jé, to je nádherná bílá stěna. A realista  to je pěkná bílá zeď, škoda jen, že je na ní ta skvrna.

   Zde bych rád ukazoval, že v životě nejsou jen nebezpečí a dramata, ale někdy i věci pěkné, často tam, kde si jich člověk ani nevšimne.Život není jen pohlazení a je nutné se i k tomu správně postavit

Imigrace, imigranti, exodus. Názory, hodnocení, postřehy, zpravodajství.

   Musím zdůraznit to podstané. Já nemám nic proti imigrantům, ale současné řešení této masové imigrace považuji za nesprávné, protože nepovede k cíli, který slibuje. Jsem přesvědčen, že existují i jiná řešení, jak jim pomáhat, než to, že miliony a miliardy lidí s jiným smýšlením a kulturou se smíchají s již existujícími národy. Jsem přesvědčen, že to vyvolá roztržky a nakonec vzájemnou nenávist a to i u lidí, kteří měli imigranty skutečně rádi a poctivě jim chtěli pomoci.  Dnešní řešení mi nepřipadá jako pomoc imigrantům a já věřím, že bychom jim pomoci měli.


Pravidelně aktualizované zprávy a informaceZajímavé články k úvaze a posouzení

O této smlouvě se téměř nemluví, ale může pro nás mít katastrofální důsledky, čtěte:

Petici proti TTIP už v Evropě za poslední rok údajně podepsaly téměř tři miliony lidí.

Smlouva o Transatlantické obchodní a investiční spolupráci s USA se nás citelně dotkne

Transatlantická obchodní a investiční úmluva (TTIP) mezi Evropskou unií a Spojenými státy, ovlivní mnohem více než jen obchod. V sázce je ochrana přírody, standardy bezpečnosti potravin a chemikálií, spotřebitelská a pracovní práva nebo kvalita zemědělství. Proti TTIP protestují jak evropské, tak americké spotřebitelské a ekologické organizace, odbory i osobnosti z řad byznysu a ekonomie.

Proč se tak tají obsah této smlouvy, když se dotkne každého z nás?

 


Pro ty, kteří nevěří politikům, médiim, ale spíše důvěřují léčitelům, astrologům a lidem s širším úhlem pohledu nabízím pohled pana P.Chobota na současnou světovou situaci.

Jeho video vkládám rovnou sem, je to totéž, jako na uvedeném odkazu.

Je to dlouhé a skutečně neradostné, ať se s tím každý popere, jak umí...

Další videa pana P.Chobota si nenechte ujít v sekci Budoucnost světa


Velice poučná video prezentace. Americký Profesor Roy Beck s pomocí kuliček vysvětluje, že ve světě žije 5,6mld lidí chudších než Mexičané. Těchto chudých lidí, díky jejich vysoké porodnosti, každý rok 80milionů přibývá. Není a nikdy nebude v silách vyspělého světa tyto lidi přijmout, proto je třeba jim pomoci tam kde žijí.


Aktuální videa a články hledejte v sekci Blog, poslední příspěvky jsou vždy na titulní stránce dole.

VIDEA

POZOR!

V případě, že je video cizojazyčné a je na YouTube, můžete si u něj nastavit české titulky takto: Na okně videa na spodním pásku s ikonami: 1/ kliknout/zapnout/ na Titulky - ikona obdélníčku s vodorovnými čárkami-označí se pak červeně, 2/na vedlejší ikoně ozubeného kolečka zapnout Titulky-klik--Překlad a pak pod ním vybrat Čeština. Titulky, které se zapnuly v prvním kroku se změní na české. Překlad bývá kostrbatý, ale pochopitelný... 

Svět se mění - dokument o faktické proměně světa

Rozhovor s p.V. Putinem v německé televizi ARD

Projev Vladimíra Putina v OSN 2015

POZOR!

V případě, že je video cizojazyčné a je na YouTube, můžete si u něj nastavit české titulky takto: Na okně videa na spodním pásku s ikonami: 1/ kliknout/zapnout/ na Titulky - ikona obdélníčku s vodorovnými čárkami-označí se pak červeně, 2/na vedlejší ikoně ozubeného kolečka zapnout Titulky-klik--Překlad a pak pod ním vybrat Čeština. Titulky, které se zapnuly v prvním kroku se změní na české. Překlad bývá kostrbatý, ale pochopitelný... 


Jak vnímá náš prezident vlnu imigrantů, co si myslí o tzv. Sluníčkářích, jak by to řešil?

Čás jeho projevu z Rožnova.


Aktuální videa a články hledejte v sekci Blog, poslední příspěvky jsou vždy na titulní stránce dole.