C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Svatá Greta…

czechfreepress.cz

Je Greta Thunberg len zmanipulovnou a preparovanou figurkou?

Miroslav Suja

Je mladučká, sympaticky a až podozrivo „znalecky“ pôsobiaca Greta Thunberg len zmanipulovnou a preparovanou figurkou? V prípade, že sa na obrovskú propagandu vo veci údajne „dramatickej“ zmeny podnebia pozrieme očami politických opatrení migrantského paktu OSN, tak to je veľmi pravdepodobné.

Ak je to tak, potom je to veľmi nebezpečná hra s ohňom. V jej rámci by potom Greta a celá „banda organizátorov“, ktorí za ňou stoja, rafinovaným spôsobom len pripravovali dobre „zinscenované javisko pozitívnej nálady“. Na ňom by zmanipulované obyvateľstvo EÚ s radosťou vítalo vo svojich krajinách milióny „klíma utečencov“.

Tzv. politický program Grety je plný paradoxov a logicky racionálne nezdôvodnený.

Prezrel som si mnohé jej texty a nikde som nenašiel obsiahle vysvetlenie toho, ako to má fungovať v praxi. Takmer všetko, čo píše sú len pekné frázy, pôsobiace emocionálne na časť populácie. Všetko je stručné a krátke – predovšetkým je to ale hra na city.

Nereálna a absurdná je napríklad jej požiadavka po okamžitom odstavení všetkých CO2 emisií.

Ak by sa tak stalo, tak by fakticky celé ľudstvo bolo odrazu v stredoveku. Nastal by kolektívny hlad, takmer kolektívna nezamestnanosť, mnohé dôležité systémy a produkcie by kolabovali a prišlo by k obrovským migračným prúdom nebývalého rázu, a tým  aj k celosvetovému chaosu.

Ešte uvediem jednu z početných absurdít, ktoré vyslovila: „Politici by sa mali koncentrovať len na to, čo je dôležité a nie na to, čo je politicky možné.“

Už toto je púhy nezmysel, lebo politika je založená práve na tom druhom – a preto je jej výpoveď len dôkazom jej naivity. Lebo politika sa nanajvýš môže snažiť v dnešnom nesmierne komplexnom svete o to (vedel to už idealista Platón i pragmatik Solón vo vtedajšom relatívne jednoduchom svete), aby to, čo je potrebné, dokázala urobiť aj politicky možným. Je však neraz veľmi problemtické  jednoznačne zistiť a či stanoviť to, čo je naozaj prioritne potrebné.  Práve tento fakt naša „zlatá“ a mnohými tak obdivovaná Grétka nerozumie.

Jedno je ale v prípade novodobej Johanky z Arku, alias  Grety, jasné. 

V atmosfére, ktorú pripravuje so svojimi „podporovateľmi“ bude európske obyvateľstvo „klíma-utečencov“ prijímať oeľa ochotnejšie ako migrantov, najmä po tom,  keď s veľkou časťou z nich už má zlé skúsenosti a počiatočné nadšenie más z merkelovskej Willkommenskultur sa už dávno vytratilo.

Cesta, k ochrane podnebia tak, ako nám ju ukazuje táto „Johanka z Arku“ je cestou do „pekla“.

Existuje iná cesta –  účinnejšia a bez záplavy tzv. klíma-utečencov. Tá však nevyhovuje programu „Johanky z Arku“ a tým, ktorí ju použili pre svoje ciele.

zdroj: http://romanbednar.blog.pravda.sk/2019/06/11/greta-len-figurka-cielinvazia-klima-utecencov-oppermann-zradza-merkel/