C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Křesťanská ,,láska“

czechfreepress.cz

Británia odmietla poskytnúť azyl kresťanskému ex-moslimovi, lebo kresťanstvo hlása násilie.

Miroslav Suja

Iránec totiž písal, že konvertoval, lebo kresťanstvo je mierumilovné náboženstvo. Odpoveď imigračného úradu bola, že jeho tvrdenie je nepravdivé a ako dôkaz citovali nejaké verše z 2 a 3. knihy Mojžišovej v Starej Zmluve, z evanjelia podľa Matúša a z knihy Zjavenie Jána v Novej Zmluve.

Porovnať, ktoré náboženstvo je násilnejšie, či islam, alebo kresťanstvo nedokáže len človek, ktorý je zaujatý. Nenarážam len na štatistiky obetí, ktoré hovoria jasne – najprenasledovanejšou skupinou sú kresťania a najviac nábožensky motivovaných útokov je každoročne vykonaných v mene islamu. Ex-moslim, ktorý pre svoju bezpečnosť vystupuje len pod menom brother Rachid, povedal, že náboženstvo sa musí hodnotiť v prvom rade podľa života a učenia jeho zakladateľa, teda v tomto prípade podľa Mohameda či Ježiša. Mohamed rozšíril islam vďaka množstvu útočných vojen a mal niekoľko manželiek a sexuálnych otrokýň (so svojou najobľúbenejšou manželkou Aišou sa zasnúbil, keď mala 6 rokov a mal s ňou sex, keď mala zrelých 9). Ježiš prikázal šíriť vieru kázaním, nie vojensky a sám išiel príkladom.

Preto imigrační úradníci ani nemohli nájsť slová priamo z Ježišových úst, ktoré by potvrdili, že kresťanstvo je násilné, okrem slov: „Nepriniesol som pokoj, ale meč.“ Z kontextu je však jasné, že Ježiš hovoril, že ak ho budú nasledovať, nestretne sa to vždy s porozumením okolia, ale prinesie to rozdelenie.

Nepopieram, že v starej Zmluve je príkaz dobiť Kanánsku krajinu, ale nikde v Biblii nenájdete univerzálny príkaz prenasledovať všetkých neveriacich až kým sa celý svet nepodrobí židovskej či kresťanskej viere. Preto, keď to robil napríklad Karol Veľký, bolo to v rozpore s učením Ježiša, narozdiel od islamu, kde tento príkaz je. Pokiaľ ide o Zjavenie Jána, tak sú tam opísané božie súdy, ktoré prídu na tento svet a tieto súdy prídu hlavne za prenasledovanie kresťanov.

Predstavte si, čo by sa stalo, keby imigrační úradníci odmietli poskytnúť azyl moslimom s tvrdením, že islam nie je mierumilovné náboženstvo. Určite by to vyvolalo obrovské protesty, boli by obvinení z islamofóbie a úradníci by prišli o miesto. Nepochybne by o tom písali všetky médiá v Európe. Lenže tento incident si mienkotvorné média všimli len okrajovo.

Britskí imigrační úradníci však klesli ešte hlbšie.

Iným žiadateľom o azyl imigrační úradníci oznámili, že ich viera nie je skutočná, lebo neveria, že Ježiš ich môže zachrániť pred prenasledovaním zo strany moslimov. Inými slovami, ak ste kresťan a zamykáte si dom, či zapínate bezpečnostný pás v aute, nie ste skutoční kresťania, lebo neveríte, že Ježiš vás môže ochrániť. Zase sa pýtam ako by reagovala verejnosť a médiá, keby moslimom, ktorí žiadajú o azyl, lebo ich v ich krajine prenasleduje iná sekta moslimov, odpísali, že ich viera nie je skutočná, lebo neveria, že Alah ich zachráni.

V Británii sa nedávno prijal zákon o islamofóbii.

Potrebnejšie by bolo prijať zákon o kresťanofóbii.