C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Ako môžeme zabrániť vojne v Európe?

czechfreepress.cz

Ako môžeme zabrániť vojne v Európe?


Dnes to už žiadna samozrejmosť nie je, vyrástla nám generácia, ktorá volá po vojne, ktorá volá po vojenských zásahoch, po sankciách, po odvetách, po zvyšovaní zbrojenia.

Všade počujem to – Nech žije vojna! Nech žije OBRANNÁ vojna! Však bude len obranná, tak nech žije! Hurá, hurá, hurá!

Voľakedy to bolo – Nech žije KSČ, hurá, hurá, hurá! 2x Nech žije KSČ a 3x hurá, hurá, hurá! Nacvičovali sme to do kroku a tešili sa z lampiónov na batérky.

Dnes by to mohlo byť – Nech žije len obranná vojna! Obranná 2x a hurá, hurá, hurá 3x.

Dnes patrím k tomu nenásilníkovi, čo sa bije len keď ho vyprovokuju! A že ho vyprovokuje čokoľvek, to sa už ani malé deti neučia, že toto je výhovorka násilníkov – Vyprovokoval ma! Preto chodí po krčme s natrieskanými svalmi a nožmi, keby ho niekto vyprovokoval.

Ja viem, že podľa vás, sa to mne len zdá, že tu može byť obranná vojna. Škoda, že neuvidím ich tváre, keď tu už bude. To prekvapenie, že aj ja som k tomu prispel a preto teraz už nemám syna, nemám rodinu. Ako to mohlo takto všetko zmiznúť?

Ale nemyslím si, že si to uvedomia, lebo sú naučení cítiť nenávisť – Ako si dovoľujú proti našim zbraniam útočiť? Oni začali (výhovorka vštepená už v škôlke), nenávidím ich!

Nemám rodinu, ale zostane mi nenávisť, ktorú mi vštepili. A pokiaľ budem žiť, budem ich len nenávidieť.

Nie, vôbec si nepovedia, že nepriateľa by mohli mať za chrbtom.

Tak už aj Danišovi sa to zdá, jadrová, slovo ošúchané ako len staré drevo. Aj v Nemecku majú len takú politickú paniku, len také klišé:

Jadrová hrozba v Európe

„Problém je, že obeťou trhania dohody môže byť práve európsky kontinent. A štáty Európskej únie. Najväčšiu paniku cítiť z Nemecka, ktoré sa obáva novej vlny masívneho jadrového zbrojenia na chrbte európskych krajín.

Nemecký štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Niels Annen označil rozhodnutie Trumpa za katastrofu. Nemci naliehajú na EÚ aj na európskych členov NATO, aby nepripustili jadrové zbrojenie a rozmiestňovanie raketových základní na svojom území.

Majú úplnú pravdu. Európske štáty by nemali nijaký dosah na strategické vojenské rozhodnutia Spojených štátov či Ruska. Boli by len vysoko rizikovou (nárazníkovou) zónou prípadného jadrového konfliktu.

Generálny tajomník NATO Stoletenberg síce „nepredpokladá“, že Američania v Európe rozmiestnia nové raketové základne. Samotné Spojené štáty to nekomentujú. Toto by však Európskej únii určite nemalo stačiť. EÚ by mala mať istotu, že nijaká z jej členských krajín nepodnikne jednostranné kroky s novými (a cudzími) raketovými základňami, ktoré by vystavili zvýšenému riziku aj ostatných.

Inými slovami: dozrel čas na to, aby elity EÚ vycúvali z prihriatych polemík o právach bisexuálov a počte pohlaví. A aby začali riešiť európsku bezpečnostnú suverenitu.“

Ako môžeme zabrániť vojne v Európe?

Máme zhruba dva (politické) názory na postoj k Rusku.

Prvý:

„Muze v soucasne dobe zabranit Europa Americanum v rozpoutani jaderne valky?

Jak muze zabranit.

Je nekolik veci, jak tomu muze zabranit zcela jednoduse. Da se tomu zabranit tim, ze by evropsti partneri Americanum rekli – Na nasem uzemi v Evrope uz dalsi valku nestrpime. Dalsi valka se na evropskem uzemi vest nebude. Pokud chcete valcit s Rusi, vy Americane, tak s nema valcete ze sveho uzemi.

V tom okamziku by vsechny utoky proti Ruske federaci skoncili. V tomto se shoduje s Paulom Craigom Robertsom, ktery jenom jinymi slovy, ted v poslednim rozhovoru rikal v podstate toto same, ze agrese proti Rusku je diky tomu, ze Americane vedi, ze kdyby doslo ku konfliktu, tak dalsi valka se bude odehravat na evropskem uzemi a ne na uzemi Spojenych statu. Pokud by to hrozilo, tak americti volici by to nedovolili. Protoze tu podporu by tam uz nedostali. Americane, kdyby zjistili, ze valka se presune k nim do New Yorku, do Bostnu, do Pittsburghu, tak by se zdesili a zjistili by ze americka armada je vlastne uplne k nicemu jinemu, nez k cemu mnela slouzit, to znamena, ze neslouzi k obrane Spojenych statu, ale k zajmu nekoho neceho, co se Spojenymi staty nema naprosto nic spolecneho.

To je jedna z odpovedi, jak se da te valce zabranit. To znamena, kdyz se Evropa emancipuje a k tomu opravdu dochazi. Evropa se emancipuje skrze vice, ci mene skrze Nemecko, Francii, ale nikde, zatim jeste nikde neni takovy postoj, ze by Nemecko si mohlo dovolit rict Americanum – Tahnete odsud, seberte si svoji armadu, kterou tady mate, my vas tady nechceme. Tak jestli si nekdo tohleto mysli, tak to je hodne naivni, protoze tak daleko ty procesy nejsou a jeste hodne dlouho nebude. Proces odchazeni Americanu z Evropy bude trvat dekady. To nebude zitra, ani za rok, to zabere dekady, kdy oni odejdou vojensky, politicky, mocensky. Ale ten proces nekdy musi byt zahajen. A je zahajovan prave ted, v teto chvili. Nicmene to neznamena, ze uz Americane nemaji zadnou moc, vubec to neznamena, ze se nebudou snazit procesu branit. To vidime v Evrope, vidime to v Cesku, na Slovensku, vidime to v Madarsku, v Polsku, snazi se zmenit jednotlive vlady, ktore jsou puvodne proevropske a natocit je proti Bruselu. Aj Cesku, ktera je napul rozstepena medzi zajmy Bruselu a Wasingtonu. Takze Americane budou nadale usilovat a vidime ty transporty na Slovensku, americke poustni techniky z Iraku, ktera miri na Ukrajinu. takze Americane nebudou sedet se zalozenyma rukama v kline a cekat az Evropa odejte od Americanu. Ten proces bude procesem boje a konfliktu. Ale jestli bude chtit Evropa zabranit valce, tak to musi iniciovat sama od sebe. Pokud to neudela, tak Americane pouziji drive, ci pozdeji prostor Evropy k rozpoutani dalsi valky proti Rusku. Ta valka bude probihat na evropskem uzemi. Takze tomu je treba zabranit. Rusko s tim nema nic spolocneho. Rusko dela vsechno proto, aby valka nebyla, ale to nestaci, jeste musi prijit jeden krok, to znamena krok od Evropskych zemi, aby nedovolili americkym vojskum udelat Evropu nastupni platformou pro rozpoutani treti svetove valky proti Rusku. Takhle jedn oduse.“

(alternatívne média v Česku)

Druhý:

Všetko v prvom sú len konšpirácie a naopak by bola v Európe vojna, keby tu Američania neboli. Američania tu naopak zabezpečujú pre celú Európu mier a ochranu pred Ruskom. Keby ich tu nebolo, tak Rusko obsadí nielen Krym, ale ďalšie štáty v Európe, ako sme už zažili a preto si nerobte ilúzie, že by to nezopakovali znova.

A toto my už nikdy viac nedovolíme a už nikdy viac nechceme byť vazalmi Ruska. Radšej nech je hoci aj vojna na našom území, ale už nikdy viac nebudeme vazalmi Ruska. A vojna nebude, pokiaľ na nás samotné Rusko nezaútočí, pretože Amerika nikdy nebude útočiť prvá, len keby bola prinútená nás brániť. Teda, pardón, NATO.

Môj názor k tomu: Keď si môže niekto neveriť tomu, že NATO by nezaútočilo ako prvé, samozrejme len provokáciou, ja môžem neveriť tomu, že by na nás ako prvé zaútočilo Rusko.

Ale teda, čo by sa stalo, keby zaútočilo? Keby sa jedného dňa rozhodli, že zas budeme patriť do nového Sovietského zväzu?

Už sme to raz zažili a krajina Slovensko neprestala existovať. Nebola tu vojna, len obsadenie Ruskom.

Chápem, že niekoho naštve, keď to nazvem LEN. Ale oproti tomu, že tu mohla byť aj vojna a hromadné vraždenie, je to pre mňa z pohľadu matiek a rodičov LEN.

Vôbec nepatrím medzi ľudí, ktorí by radšej videli svoje deti mŕtve, než znova v okupácii socializmom, ktorý tam už ani nie je.

Nevidím žiaden dôvod, prečo by si Američania cez NATO nezabojovali aj v Európe a na to stačí aj omyl pri niektorej provokácii. Nevidím dôvod, prečo by Američanom malo vadiť, keď budú zomierať naši ľudia v takto obrannej vojne, keď im to nevadilo ani inde. A ako sa to tu bude volať, keď mŕtvi nebudú, to je mi celkom jedno. Považujem za prioritu život a nie to, či ho budete riskovať pre ekonomiku.

A keď si myslíte, že lepšie je byť ozbrojený, než neozbrojený, lebo práve to je zárukou, že tie zbrane budú len zbytočné a len výstrahu, tak potom neberte ľuďom zbrane a nechajte ich, nech sa vyzbroja, lebo práve to bude zárukou, že nebudú použité a len na výstrahu.

https://www.unz.com/author/paul-craig-roberts/

Trump: Hodnotenie

Trump the Great?

HTTPS://WWW.UNZ.COM/PROBERTS/TRUMP-AN-ASSESSMENT/

„Keby sa dostalo množstvo amerického ľudu s pravdou o 11. septembri a „vojne proti terorizmu“, zmenilo by to priebeh histórie, zachránilo tisíce a dokonca aj milióny životov a áno, zachrániť našu republiku. Podozrenie z 11. septembra a „vojna proti terorizmu“ obklopujú obidve politické strany vo Washingtone, vrátane Donalda Trumpa – a doko nca aj amerických pastorov a cirkví.

Bollynova kniha ničí mýty a ničí lži. Označuje mená, zaznamenáva čas a identifikuje kriminálnu komédiu, ktorá viedla útoky z 11. septembra, ktoré vniesli Ameriku do večnej, nekonečnej, neustálej „vojny proti teroru“, ktorá zabila milióny a zabije milióny ďalších, ak sa americký ľud neprebudí; a zastaviť túto globálnu katastrofu.

OBJEDNAJTE CHRISTOPHERA BOLLINA „VOJNA PROTI TERORIZMU“

https://www.unz.com/proberts/chuck-baldwin-sums-it-up-trump-blew-it/

Je mysliteľné, že ruská vláda sa doteraz nepoznala, že dohoda s Washingtonom je bláznivá povinnosť? Washington zlomil svoje slovo a presunul NATO na hranice Ruska a celá Európa schválila. Washington jednostranne odstúpil od zmluvy o ABM. Washington a Izrael vybavili a vycvi čili gruzínsku armádu a poslali ju, aby zabili ruských mierových jednotiek a zaútočili na Južné Osetsko a potom vinili Rusko za „agresiu“. Washington pracoval proti úspechu olympijských hier v Soči a využil príležitosť na to, aby sa na nič netušiacu ruskú vládu neo-nazi prevrat na Ukrajine s úmyslom vysťahovať Rusko z čiernomorskej námornej základne. Keď Kryme hlasovalo 97%, aby sa Rusko vrátilo, Washington a jeho bábky EÚ falošne tvrdili, že „Rusko napadlo Ukrajinu. „Keď ukrajinská vláda, ktorú nainštalovala spoločnosť Victoria Nuland, zostrela malajský lietadlo, hneď ako sa lietadlo dostalo na zem, vinila sa Rusko, kde stále leží. Was hington jednostranne odstúpil od iránskej dohody o jadrovej energii. Tento zoznam len poškriabal povrch washingtonských zradov Ruska.

A ruská vláda si myslí, že dohoda s Washingtonom je zmysluplná ?!

Jediná zmysluplná dohoda, ktorú môže ruská vláda urobiť s Washingtonom, je podpísať ruskú suverenitu a prijať ruský štatút Washingtonu. Koľko čiernych očí potrebuje ruská vláda, aby mohla pochopiť túto základnú a nemennú realitu?

Podľa môjho názoru ani ruská vláda ani ruský ľud nerozumejú tomu, že Washington, Izrael a ich vazalisti z NATO sú nepriateľmi Ruska , nie Rusovými „partnermi“. Niet pochýb o tom, že Washington a Izrael majú v úmysle zničiť Rusko. Napriek tomu má Rusko „odborníkov“, ako napríklad Surkov, ktorí veria alebo predstierajú, že veria, že „Rusko a Izrael sú partneri“.

Ak je to úroveň inteligencie v Moskve, Rusko a my ostatní sme odsúdení.

https://www.unz.com/proberts/is-russia-being-betrayed-by-its-own-intelligensia/

Pravda sa vyparuje pred našimi očami

Všimol si niekto?

To, čo som opísal, je svet bez pravdy. Neexistuje miesto pre pravdu vo svete, ktorú Západ vytvoril. Západné nepriateľstvo voči pravde je ohromujúce. Ako píšem pravdu-tellers sú zakázané z Facebooku, Twitter a PayPal. Google robí ich stránky takmer nemožné nájsť. V celom Západnom svete bola pravda predefinovaná ako „teória konšpirácie“.

Eliti, ako je George Soros a nespočetné daňovo financované vládne agentúry, ako napríklad Národná nadácia pre demokraciu, venujú peniazom daňových poplatníkov diskreditáciu tých, ktorí hovoria pravdu. Mnoho vlád chce, aby sa veriaci uzamkli ako nepriatelia štátu, čím znamenajú „nepriateľov vlastný ch záujmov vládnucich elity“.

Nemusíte mi veriť. Tu sú štyri knihy napísané čestnými osobami, dôkladne zdokumentované, plné dôkazov, ktoré jasne ukazujú, že americké elity nemajú žiadnu rešpekt voči pravde. Pravda je niečo, čo je v ich ceste.

Jednou z nich je aj prevzatie spoločnosti Charlie Savage . Savage ukazuje, ako Dick Cheney používal režim George W. Busha a 11. septembra, aby zničil oddelenie moci a občianske slobody v americkej ústave. Keď čítate knihu Savage, zistíte, že Amerika, o ktorej si myslíte, že tu je, tu nie je. Na jej mieste je diktatúra k dispozícii akémukoľvek prezidentovi, ktorý je šikovný, aby ho mohol použiť. Kniha Savage je jedným z najlepších vyšetrovacích správ, ktoré som si prečítal.

Provokácie majú históriu eskalácie do vojny

Je možné zabrániť vojne a zachrániť planétu?

HTTPS://WWW.UNZ.COM/PROBERTS/PROVOCATIONS-HAVE-A-HISTORY-OF-ESCALATING-INTO-WAR/

Ruská vláda a prezident Putin sú pod tlakom nie z amerických sankcií, ktoré sú veľmi dobré pre Rusko, pretože prinútia Rusko k nezávislosti, ale od ruských vlastencov, ktorí sú unavení z Putinových nekonfrontačných reakcií na neustále urážky a vojenské provokácie Washingtonu , Rusí vlastenci nechcú vojnu, ale chcú, aby ich krajina obhajovala česť a verí, že Putin v tejto práci zlyhá. Niektorí z nich hovoria, že Putin sám je západným uctievajúcim atlantickým integracionistom.

Táto dezilúzia s Putinom spolu s Putinovým schválením zvýšenia dôchodkového veku pre dôchodky, pasce, ktorú pre neho stanovili ruskí neoliberálni ekonómovia, uškodili Putinovmu schváleniu v presnom čase, keď bude opäť testovaný Washingtonom v Sýrii.

Som Američan. Nie som ruský, oveľa menej ruský nacionalista. Nechcem, aby americký vojenský personál bol obeťou smrteľnej túžby Washingtonu o svetovú hegemóniu, oveľa menej byť obeťou Washingtonu, ktorá slúžila záujmom Izraela na Blízkom východe. Dôvodom, prečo myslím, že Putin potrebuje urobiť lepšiu prácu, aby sa postavil do Washingtonu, je to, že podľa mňa, na základe histórie, že zmierenie povzbudzuje viac provokácií a príde k bodu, keď sa musíš vzdať alebo bojovať. Je omnoho lepšie zastaviť tento proces vo svojich stopách skôr, než dosiahne tento nebezpečný bod.“