C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Slavíme vznik státu

Je pěkné zavzpomínat, je chytré se při tom pěkně nastrčit do popředí a žvanit vzletné fráze, ale otázka je ne odkud kráčíme, kam vlastně?

Zpevňujeme dálnice pro americké tanky, aby mohla válka ,,dobře probíhat“, až ji USA spustí s naším pochlebováním.

Bojujeme za Prahu tím, že jsme se zapletli do bojů v Afghánistánu – prý jim to tam ,,pořešíme“, když to nedokázala ani velká Ruská armáda, za to už stojí umírat…je to přece za Prahu řízenou Pirátem…

Hlavní město našeho jubilejního státu povedou Piráti…po celé generace všichni chápali slovo ,,pirát“, jako pojmenování něčeho velmi špatného – loupení, vraždy, potápění lidí a všechny možné zločiny. Kromě Pirátů by nikdy nikdo nechtěl, aby mu vládli Piráti.

My ano… Piráti nás osvobodí, prý: …hrrr na ně…, ale na koho asi? Osvobodí, ale od čeho asi? Asi od předsudků, jak říkají mladí – budou tam Piráti, bude ,,matroš“ – tedy nějaké to ,,kuřivo“, zahulíme… Dokonce ani to jediné, co mohli přinést, tedy slibovanou svobodu internetu, není nikde vidět, ba naopak.

Německá vůdkyně si z balkonu v Praze obhlíží okolí, připomíná to určité dobové fotografie…

Homosexualita, inkluze, emancipace, multikulti, Kalergiho plán, válka ve dveřích, sexuální skandály v církvích, ale papež oslavuje homosexualitu omotán duhovou šerpou, ale postavit se proti hanobení Ježíše, to neudělá a mnohé další ,,výdobytky“ si neseme tímto výročím do ,,nové doby“. Bude v ní ještě existovat Česká republika? Moc nadějně to nevypadá…

Tak se můžeme v tento den zamyslet nad ,,nadsázkovým návrhem“ nové vlajky Prahy, nebo snad přímo České republiky?

Je tam vše, co prý ,,potřebujeme“, co je nám nabízeno: …národ mlčících prosťáčků – Koblihů v americkém hávu, řízený piráty…na cestě…za čím asi?