C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Zázraky v Anglii

aeronet.cz

Éto děbily? Britové zachytili na dvou snímcích dva agenty GRU samostatně ve stejný čas na sekundu přesně! Disponuje Rusko zařízením na ohýbání časoprostoru? Theresa May tancovala v Africe čarodějnický tanec, ale kouzla na cestování časem umí jenom Rusové! Anebo MI5 zase něco podělala, nebo jde o pouhé vrtění psem kvůli vládní krizi v Londýně?


A máme tady opět další skandál a obrovskou trhlinu v integritě informačního pole, jako už jsme viděli tolikrát v mnoha jiných kauzách a světových událostech. Ruské ministerstvo zahraničí ústy mluvčí Marie Zacharovové upozornilo na podivné rozpory v posledních důkazech britských orgánů v kauze Novičok. Britská MI5 a následně vláda Theresy May obvinila dva muže, údajně agenty ruské vojenské rozvědky GRU, že jsou pachateli chemického útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii.

Do země prý přiletěli na jaře několik dní před útokem, po obhlédnutí terénu nastříkali novičok z parfémové lahvičky na dveře Skripalova domu a poté odletěli ze země. Stopy po látce byly prý nalezeny i v hotelu, kde byli oba muži ubytováni. Je však záhadou, že neumřeli, když v hotelu byla zjištěna kontaminace, takže parfémová nádobka asi moc dobře netěsnila. Nu, Rusové jsou asi zocelení lidé a těm novičok nevadí, když se od něho trochu upatlají, protože nádobka netěsní, ne?

V této lahvičce od parfému prý byl novičok, tvrdí MI5.

Ne, teď vážně. Oba muži přiletěli do Británie s cestovními pasy na jména Alexander Petrov [1] a Ruslan Boširov [2] a MI5 je přesvědčena, že jde o falešná jména [3]. Jako důkaz poskytla MI5 londýnské policii celou sérii fotografií obou mužů, jenže někde se stala chyba, která ovšem doslova bije do očí. Britská kontrarozvědka totiž publikovala i dvě fotografie z letiště Gatwick, kde byli oba muži vyfoceni, jenže na fotografiích je jeden problém. Časová razítka videozáznamů na obou fotografiích jsou stejná, na sekundu přesně, a to přesto, že na obou fotografiích jsou oba muži zachyceni samostatně v průchodu, nikoliv spolu [4].

Dva záběry, jeden čas

Upozornila na to právě Maria Zacharová po konzultaci s ruskými bezpečnostními složkami, které ihned začaly vyhodnocovat nové obvinění z Londýna. Takováto bizarní nesrovnalost má hned několik potenciálních vysvětlení. MI5 nesrovnalost zdůvodňuje tím, že šlo o dva různé průchody a jde pouze o časovou shodu ze dvou kamer. Tak určitě, zastavit video ze dvou kamer na stejné sekundě a zachytit dva muže ve stejném místě, to vyžaduje opravdu velkou shodu náhod. Jsou ale i jiná vysvětlení.

MI5 sedla k Photoshopu, ale přehlédla datum

Jako první je zde varianta, že obě fotografie byly upraveny ve Photoshopu dvěma různými speciality MI5 na dezinformační operace. Ty má na starosti v MI5 speciální skupina analytiků. Práce na výrobě dezinformačních materiálů je delegována do více skupin, je tak možné, že každou fotografii upravoval někdo jiný a nedošlo mezi nimi ke komunikaci a k dohodě, že mají upravit i časové razítko kamery. Prostě chyba řízení. Takovéto chyby jsou opravdu naprosto amatérské a ukazují na bordel, který vládne nejen v celé Velké Británii, ale hlavně v MI5.

Odvedení pozornosti od vládní krize

Novičok slouží pouze k odvedení pozornosti od krize uvnitř vlády Theresy May, ze které odchází její lidé, vláda doslova kolabuje. Vyjednávání o Brexitu nemají žádné dobré vyhlídky a reálně hrozí, že Velká Británie vystoupí z EU bez dohod s Bruselem. Taková varianta by znamenala, že vláda Theresy May vstoupí do války s britskými bankami a globalisty. Londýnské City je nervovým bodem světového sionismus a židovstva, které ustanovilo Londýn jako pilíř Atlantidy na jednom břehu, který kontroluje obchod a finance směrem na západ, do USA, tak i směrem na východ do Evropy.

Brexit nejvíce poškodí Dům Sion, ale posílí Čínu a Chasidy v Rusku, kteří jsou hlavními organizátory britského exitu z EU. Moše Kantor o tom hovořil na sympóziu v Davosu letošní rok, že Brexit posílí Čínu a Rusko, ale ve skutečnosti měl na mysli posílení Evropského židovského kongresu, kterému předsedá jako náčelník bojového štábu ve válce s domem Sion. Když britská média zaplní znovu novičok, Mayová získá čas a sníží se tlak na rezignaci její menšinové vlády. Toto je nejpravděpodobnější varianta.

Poslední možnost je z oblasti sci-fi, že Rusové disponují zařízením pro manipulaci s časoprostorem, díky čemuž dva různí lidé mohou být odděleně na jednom místě ve stejnou chvíli. S ohledem na reálný základ však tuto variantu budeme považovat pouze za vtip, protože vysvětlení je podle všeho mnohem jednodušší. Když se podíváte na fotografie, vidíte, že snímky byly pořízeny z bezpečnostního nahrávacího zařízení, na fotografiích vidíte i grafické rozhraní a obslužný interface.

Obsluha letiště použila dokonce digitální zoom, přiblížení na obličej, takže fotky zachycují oba muže s různým přiblížením, kamery jsou jinak nastavené na dálku. Z nějakého důvodu obsluha zastavila kamerový záznam na sekundu přesně v jednom místě a okamžiku, což je opravdu divné, pokud budeme uvažovat, že jde o dvě různé kamery a dvě různá místa.

MI5 odstranila ze snímků z bezpečnostních kamer horní okraj, kde se nachází popis čísla kamery a jejího umístění v objektu

Velké podezření budí oříznutá horní část snímků, která chybí. Pokud vás zajímá, co horní části fotografií z bezpečnostních kamer obsahují, je to snadná odpověď. Vlevo nahoře je uvedeno číslo kamery, vpravo nahoře umístění kamery, obvykle popis místa. MI5 horní část snímků úmyslně ořízla, takže není možné říct, jestli oba snímky byly pořízeny ze dvou různých kamer ze dvou různých míst, anebo z jedné jediné kamery, ale s různými přiblíženími obrazu, avšak se stejným časovým razítkem.

To by opět potvrzovalo úpravy ve Photoshopu, pokud tedy vyloučíme zařízení na ohýbání časoprostoru. Stejně tak je třeba se zeptat, proč MI5 ořízla horní část záznamů z CCTV kamer, ale ponechala časová razítka. Museli přece vědět, že si toho někdo všimne a vyvolá to mnoho otazníků. Pokud by MI5 fotografie nijak necenzurovala a neořezávala horní okraj snímků, bylo by na nich třeba vidět, že jde o záběry ze dvou kamer na různých místech na Gatwicku a oba muži nějakou náhodou doopravdy byli na sekundu přesně ve dvou různých průchodech. Jenže když MI5 tyto fotografie nahoře ořízla, tak už to začíná opravdu smrdět manipulací.

Umístění kamery je obvykle uvedeno v horní části obrazového záznamu.

Stejně tak si všimněte, že úhel kamery zachycující Ruslana Boširova je od horizontální osy menší, což je vidět vpravo na stěně, kde je vidět roh cedule s červeným okrajem. Kamera je pootočená více nahoru a zachycuje tak levý horní okraj cedule. Na druhé fotografii je kamera natočená dolů více k podlaze, takže vpravo vidíme už jenom svislý červený pruh okraje cedule, horní roh cedule nevidíme. Obě kamery jsou typu “rybí oko”, takže zkreslují prostor, především okraje obrazu a jejich vzdálenost.

Nelze tedy říct, jestli jde o dvě různé kamery ve dvou průchodech, anebo o jednu kameru s různým zaostřením a přiblížením. Veškeré dohady a spekulace by objasnil horní okraj fotografií, který ovšem MI5 ořízla a zcenzurovala. Proč se nesmíme dozvědět, co tam bylo napsáno? Viděli bychom snad, že šlo o jednu a tutéž kameru? A proč MI5 trvalo půl roku objevit tyto dva údajné agenty GRU? Do Británie přece přiletěli na ruské pasy, jak MI5 tvrdí a jak fotografie potvrzují, tak už 2. března, takže pouhé 2 dny před útokem na Sergeje Skripala.

Proč MI5 trvalo půl roku vyhledání údajně ruských agentů z databáze cestovních pasů z letiště?

Zkuste se zamyslet, co by asi udělala MI5 hned v březnu? Zkontrolovala by záznamy všech Rusů, kteří v předchozích dnech přiletěli do Velké Británie. To je maličkost, protože seznamy cestujících jsou evidovány online v centrálních databázích, takže stačí si vyhledat všechny cestující, kteří “od – do” přiletěli do země a hned by měli seznam všech Rusů. Zeptám se jako u blbejch a omlouvám se za dotaz, ale to opravdu MI5 trvalo půl roku, než vyhrabali fotky 2 údajných Rusů z letiště Gatwick? Jeden by si myslel, že to bylo přece to první, co by v březnu MI5 udělala na všech letištích, ne? A díky databázím obličejů, které shromažďují britské pouliční kamery v celé zemi, by museli zpravodajci tyto dva muže odhalit během několika hodin. A od kdy se bojová a prudce toxická látka transportuje ve flakonu od voňavky s mechanickou pumpičkou, která logicky netěsní? Jak je možné, že oba muži neskončili v hotelu nebo už v letadle bradou vzhůru?

Všechny tyto podivnosti ukazují, že celá kauza Skripal nakonec může být pouze mechanismem na odvádění pozornosti od krize vlády Theresy Mayové, která se hroutí, Boris Johnson už počátkem léta rezignoval, z její vlády odešlo podle britských médií už 18 lidí, zejména poradců, kteří nechtějí mít s krachem vyjednávání o Brexitu s EU nic společného.

Proto se nelze divit tomu, že Theresa May se obrátila s žádostí o pomoc na okultní síly, když při návštěvě v Keni si zatancovala “tanec oživlých mrtvol”, přinejmenším to tak vypadalo, i když více než mrtvolu ten tanec připomínal robota, kyborga. Keňské tance mají původ v kmenových rituálech pro komunikaci s Bohy, ale její vláda v Londýně bude potřebovat víc, než jenom přízeň Bohů, protože už příští rok 29. března vystoupí Velká Británie z EU a válka domu Sion začne naplno, hlavně v Evropě a na hranicích Ruska. Do té doby uvidíme a uslyšíme o Novičoku ještě několikrát. Terezka hraje hlavně o čas.

Britská ambasáda v Moskvě oběma údajným agentům GRU vystavila víza do Británie a vzala si od nich otisky prstů. Londýn ale teď nechce ruským úřadům otisky poskytnout pro ověření údajné identity!

Maria Zacharovová pro ruský TV kanál Vesti [5] uvedla, že oba dva údajní agenti GRU prý přiletěli na Gatwick z Moskvy a oba dva přicestovali na britská víza od britské ambasády v Moskvě. Tak to tvrdí Londýn. A tady to začíná být ještě více absurdní. Zacharovová uvedla, že Britové od vízových žadatelů v Rusku shromažďují otisky prstů, než jim jsou víza vydána, takže ruské ministerstvo zahraničí požádalo Londýn o poskytnutí těchto otisků prstů, které britská ambasáda získala od obou mužů, když jim vydávala víza. Jenže podle Zacharovové britská strana žádné otisky ruským úřadům poskytnout nechce, takže nelze ověřit totožnosti obou osob na ruské straně, pokud je pravda, že do Británie cestovali pod falešnými pasy. Zároveň je zcela absurdní, že by ruská GRU posílala své agenty, aby si žádali na britské ambasádě v Moskvě o víza. To je úplně choré, takhle tajné služby vůbec nepracují a cestovní doklady si zajišťují úplně jinak.

-VK-

Šéfredaktor AE News