C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


A kdo koho vlastně manipuluje, nedrží slovo je nedůvěryhodný?

aeronet.cz

Neoconi zahájili ničivou destrukci Trumpova Helsinského summitu, kongresmani chtějí bez souhlasu Donalda Trumpa protlačit zákon, který by Rusko označil za zemi sponzorující terorismus! Kreml je zděšen, USA jsou nevypočitatelný partner. Stíhačka NATO vypálila v Estonsku raketu, ta není k nalezení! Lezete nám k hranicím a ztrácíte rakety, zaznělo z Moskvy!

A je to tady. Bohužel, jak jsem předpověděl už 16. července v článku zde, američtí neoconi v kongresu právě vhodili Donaldu Trumpovi vidle do jeho schůzky s Vladimirem Putinem, a to s veškerou silou a parádou. Tehdy jsem v článku napsal: “Donald Trump to bude mít opravdu velmi těžké a dá se očekávat, že neoconi nebudou marnit čas a už za pár dní přijde krok, který opět vztahy USA s Ruskem zhorší. Můžeme se dohadovat, jaký krok to bude, ale jisté je, že neoconi nedovolí Trumpovi faktické zlepšení vztahů s Ruskem a míč tak definitivně zůstane na Trumpově straně a nebude ho moci odehrát.

A přesně k tomu po zhruba 3 týdnech nyní dochází. USA prý dostaly z Londýna od vlády Theresy May dostatečné důkazy o tom, že za útokem v Salisbury stojí Rusko a přímo Kreml. O jaké důkazy se jedná, to není dosud známo, prý se jedná o utajované informace. Počínaje 22. srpnem tak budou na Rusko uvaleny sankce v tzv. 1. vlně, která se bude týkat prodeje sofistikovaných výrobků do Ruska, vesměs z oblasti leteckého průmyslu a elektroniky a během těchto 3 měsíců se má Rusko přiznat, že v rozporu s mezinárodními smlouvami použilo v Salisbury nervový plyn Novičok jako zbraň hromadného ničení a současně má důvěryhodně slíbit, že už tyto zbraně nikdy nepoužije [1]. Rusko ostře odmítá, že by mělo s kauzou Skripal cokoliv společného a je jasné, že Moskva se k ničemu přiznávat nebude, protože není k čemu.

Důkaz Theresy May o ruském novičoku…

Pokud se Rusko nepřizná, potom po uplynutí 3 měsíců nastoupí 2. vlna sankcí, která už by byla opravdu značně nebezpečná s ohledem na mezinárodní bezpečnost. Druhá vlna sankcí by měla zakázat ruským leteckým dopravcům přistávat v USA, to by postihlo zejména Aeroflot. Jenže spolu s tím by ve druhé vlně přišly i diplomatické sankce, konkrétně přerušení diplomatických styků USA s Ruskem, což by bylo poprvé v historii, protože k něčemu takovému zatím nedošlo v minulosti ani v dobách nejhlubší Studené války.

Neoconi zničili Trumpův most k Rusku z Helsinek a vzápětí přichází incident na ruské hranici. Náhoda nebo zpackaný pokus NATO o vyprovokování Ruska k odvetě?

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes uvedl, že ukončení diplomatických styků dosud pokaždé v historii znamenalo předehru k válce. Američané jsou podle Peskova nečitelní partneři, protože přátelské schůzky Trumpa s Putinem střídají ostré americké sankce proti Putinovi a Rusku [2]. “Lezete nám (vojska NATO) k hranicím a ztrácíte rakety…”, zaznělo na tiskové konferenci v Kremlu dnes dopoledne. Americký kongres pod kontrolou neoconů jedná tak, aby bylo možné s Ruskem vyprovokovat vojenskou konfrontaci. A že taková varianta není nereálná, o tom přinesla média informaci dnes, že během vojenského cvičení NATO v Estonsku došlo na španělské stíhačce Eurofighter k poruše anebo k chybě pilota, která vedla k odpálení rakety vzduch-vzduch [3] ve směru “NNE”, to znamená severo-severo-východ.

Raketa se podle agentury TASS ztratila ve vyznačené oblasti několik kilometrů východně od města Tartu v Estonsku, jen několik stovek metrů od ruské hranice, vpravo na mapě dělící čára na Pskovském jezeře. Celá oblast je nyní uzavřená.

Ruské jednotky nyní provádí ve vojenském okruhu jižně od Petrohradu masivní pátrání po této střele, velení NATO je také v nejvyšší pohotovosti na opačné straně hranice. Bruselská centrála NATO dnes nařídila, aby v oblasti města Tartu bylo rozhlášeno z amplionů, že občané se nemají pokoušet raketu hledat, je to prý zbytečné, protože po dopadu explodovala. Jenže to zřejmě není pravda.

Celou oblast podle ruského rozhlasu už od rána pročesávají helikoptéry, na místě operuje více než 500 vojáků německého Bundeswehru, pouhých 500 metrů od ruské hranice. Na druhé straně je více než 10 tisíc ruských vojáků připravených bránit se agresi NATO. Když si k tomu připočítáte, co se právě teď děje v americkém kongresu, kde uvalují na Rusko sankce a hrozbu přerušení diplomatických vztahů, tak je zcela jasné, že vystřelená raketa v Estonsku není žádná chyba pilota nebo porucha stroje, ale pokus o vyvolání konfliktu na čáře doteku. Podívejte se na mapu, kde došlo ke ztrátě rakety a podívejte se, jak blízko je ruská hranice.

Americkému kongresu nejde o nic menšího, než o přerušení diplomatických vztahů s Ruskem, aby se už Trump nesměl s ruskými politiky stýkat, ani s Putinem!

V takovéto těsné blízkosti cvičí NATO obranu? Rusko je jaderná velmoc a pořádat vojenská cvičení pár kilometrů od ruské čáry doteku a střílet rakety vzduch-vzduch nebo vzduch-země, to nelze nazvat jinak než jako projev čirého šílenství. Proč vůbec NATO pátrá po vystřelené raketě, když tedy prý byla zničena? Co je to za klauni? No, to je jednoduché. Autodestrukčním mechanismem jsou vybaveny pouze rakety vzduch-vzduch, ale nikoliv rakety vzduch-země.

Španělská stíhačka tak zřejmě odpálila nějakou americkou protibunkrovou AGM raketu, která se nesmí dostat Rusům do rukou. Jednoznačně však napětí na ruské hranici v Pobaltí eskaluje a americký kongres hledá cesty, jak přerušit s Ruskem diplomatické vztahy a jakou záminku si pro toto zrušení najít. Ruské údajné ovlivňování amerických voleb na to zjevně nestačilo, takže neoconi ve spolupráci s Theresou May nachystali novičok a pokusí se Rusko vykreslit jako zemi sponzorující terorismus, která používá zbraně hromadného ničení.

A něco takového už v kongresu bez problému projde, přerušení vztahů s Ruskem jako zemí, která dodržuje mezinárodní závazky, je prakticky nemožné obhájit. Ale jakmile bude Rusko obviněno z terorismu a chemického útoku, přerušení diplomatických vztahů s Ruskem už nice nebude stát v cestě. A teď odbočíme. Všimněte si, že američtí neoconi se snaží všechny procesy řízení v USA přesunout úplně dolů na 6. prioritu, na válečnou prioritu. Je to logické, protože na vyšších prioritách nelze Rusko porazit, to už neoconi zjistili, když Rusko v minulých letech provedlo tato opatření uvedená níže.

Na Rusko už nelze zaútočit v podstatě nijak jinak než na 6. prioritě. Rusko může předejít válce jenom tak, že nebude na americké provokace reagovat. Jenže agrese USA se bude stupňovat a Putin bude muset nečinnost obhájit před občany
  • Na 1. prioritě Rusko zakázalo působení neziskového sektoru ve školách v Rusku. V Rusku mohou ve školách působit jen organizace s licencí a prověrkou ruského ministerstva školství a ministerstva vnitra. Na této prioritě tak nemohou Američané Rusko přeprogramovat.
  • Na 2. prioritě Rusko znovu zavedlo politiku vlastenectví, dochází k obnově tradic na školách, média podporují vštěpování historie a výkladu o původu ruské státnosti. V Rusku se proto nedaří západu přepisovat historii, na rozdíl od zemí Střední Evropy.
  • Na 3. prioritě Rusko zamezilo západnímu zpravodajství působit na ruské obyvatelstvo skrze programovací schémata. Rusko reguluje soukromé televize a ani skrze tuto prioritu nemůže západ v Rusku vyvolat povstání a státní převrat.
  • Na 4. prioritě ovládají ruské banky Židé. To je pro neocony hotová tragédie, protože banky na západě ovládají sionisté, židé s malým “ž” a to znamená chazariát. Ruské bankovnictví je úzce propojeno s lidmi z okruhu Světového židovského kongresu a Izraelem, jeho hebrejskou (nikoliv chazarskou) částí. Neoconi proto nemohou na Rusko útočit ani přes bankovní sektor, protože v cestě stojí hebrejský blok. Tohle štve neocony úplně nejvíce.
  • Na 5. prioritě Rusko přísně reguluje léčiva a potraviny. Na základě ruských protisankcí už Rusko do země nepouští západní potraviny, ani velké množství léčiv. Na této prioritě proto také neoconi nemohou na Rusko nijak tlačit.
Tohle je válka, vojáci už umírají, jenom zatím ne v Pobaltí, ale v Sýrii na proxy válčišti mezi Ruskem a USA!

Zbývá tak pouze 6. priorita, válečná. Neoconi vědí, že válka s Ruskem by se dala vyhrát, pokud dojde k pádu Vladimira Putina v Moskvě. K moci by se po něm dostal buď liberál typu Dmitrije Medveděva nebo naopak jestřáb z okruhu generality. Obojí by neoconům vyhovovalo, protože liberála by si neoconi koupili podobně jako Borise Jelcina a jestřába by neoconi vyprovokovali k vojenské odvetě, k agresi, takže západ by mohl Rusko regulérně označit za agresora a bylo by tak možné spustit další válku s Ruskem. Žádná domluva s Ruskem, žádná diplomacie, žádné vztahy. To je plán amerického kongresu. Když si uvědomíte, že Rusko je jaderná velmoc a největší národní stát na světě, tak se nám před očima odkrývá šílené představení na hraně jaderné katastrofy.

Američtí vojáci si zkouší v Estonsku hru na Stalingrad…

Tyto kroky neoconů mohou skončit jen dvěma scénáři. Ničivou válkou s Ruskem v Evropě, anebo naprostým pádem USA do izolace od zbytku světa, který začne považovat USA za sobě nebezpečný element, se kterým nikdo nebude chtít mít nic společného. Rozpory mezi EU a USA ohledně cel a také ohledně jaderné dohody s Íránem jsou dva prubířské kameny, jestli zvítězí neoconi anebo globalisté. Evropa už nemůže z dohody s Íránem couvnout jako celek, ale mohou od dohody couvnout jednotlivé členské země EU, podobně jako v případě přerozdělovacích kvót na migranty. Tam také Evropa není jednotná, takže si nemyslete, že bude jednotná ve smyslu vztahů k Íránu poté, co Washington odstoupil od dohody s Íránem. Některé země EU se připojí k USA a odstoupí od smlouvy s Íránem. Jiné země se připojí k Bruselu a zachování smlouvy s Íránem. A tyto země tak ztratí dobré vztahy s Washingtonem.

Sankce proti Rusku a Íránu se setkají v listopadu, kdy vstoupí do 2. kola amerických sankcí. Evropu čeká sebevražda anebo rozvod s americkou fúrií

Americké sankce proti Íránu mají také dvě kola s odstupem 3 měsíců. Takže nás čeká opravdu horký listopad, protože právě v té době vstoupí v platnost druhé kolo amerických sankcí jak proti Íránu, tak proti Rusku. Neoconi si vezmou za rukojmí evropskou bezpečnost, konkrétně NATO, do kterého USA přispívají nejvíce penězi. Pokud se Evropa trhne a bude spolupracovat s Íránem i navzdory americkým sankcím na Teherán, rozhoří se největší diplomatická a ekonomická válka mezi USA a Evropou v novodobých dějinách. A americký ministr obrany James Mattis v úvodní fotografii bude držet klíč k Moskvě. Diplomatický i válečný. V této fázi se rozhodne, jestli se Donald Trump stane hrdinou nebo hrobařem amerického národa.

Stíhačka Eurofighter. Právě tento typ stroje ztratil v Estonsku raketu v těsné blízkosti ruské hranice.

Všechno americké se v EU stane nepřítelem. Od amerických telefonů a laptopů Apple, které se v EU přestanou prodávat, až po neziskovky, které jsou sponzorované z amerických fondů. Amerika se stane pro evropské země nepřítelem a budou to přesně ti politici, kteří před několika lety hlásali nezlomné přátelství a partnerství s USA. Neoconi tak svým tlakem na Rusko, Írán a Evropu izolují sami sebe, svoji vlastní zemi.

Neoconi totiž zapomněli, že nejsou hlavou globalizace, nikdy jí nebyly. USA byly vždy jen údernou pěstí a nástrojem globalistů ve světě. To, co vyrobila Čína, to měla americká ekonomika spotřebovat. A tím byl zajištěn ekonomický růst globalizace. S příchodem Trumpa toto skončilo a Čína potřebuje nová ekonomická střeva pro spotřebu své produkce. Těmi střevy se nově stane EU a celý prostor Euroasie a Euroafriky. Američtí neoconi nic nepochopili. Rusko nejde porazit ani na 6. prioritě, protože když spojenci Američanů ztrácí z letadel v Pobaltí rakety, tak je jasné, že invaze do Ruska by skončila naprostým výpraskem a blamáží nedozírného charakteru.

-VK-

Šéfredaktor AE News