C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Dublin je mrtvý, ať žije migrace?

 

Dublin je mrtvý, ať žije migrace? V Bruselu skončila fraška, která neměla obdoby. Evropské země se zavázaly vybudovat hotspoty pro migranty přímo na území EU poté, co Afrika takový nápad zamítla! Migranti se budou nově přerozdělovat už na moři na lodích pod vlajkou OSN a Vysokého komisaře pro uprchlíky! Babiš v listu Le Figaro zaútočil na Okamurovu SPD!

Summit Evropské unie v Bruselu skončil naprostou mediální blamáží a politici už znovu a opět interpretují závěry summitu jinak, než co bylo vlastně ve skutečnosti podepsáno. Je to ještě horší, než jsme si mysleli. Summit přinesl jednu dobrou a jednu hrozivou zprávu. Ta dobrá zpráva je, že Dublin IV je mrtvý a definitivně spadl pod stůl, ale otázka migrace zvítězila. Je to nejlepší zpráva pro Angelu Merkelovou na závěr summitu, velmi si oddechla, i když v její dosavadní kariéře a ve výhledovém horizontu jsou její politické dny sečteny. Její vystoupení na summitu, kde obhajovala svoji politiku vítání migrantů započatou v roce 2015, způsobilo velké pohoršení, nevoli a neskutečný rozkol v řadách jednotlivých zemí, které nově se postavily proti současné migrační politice v EU. To, co se včera odehrávalo na bruselském summitu, dosud Evropská unie nikdy předtím nezažila.

Angela Merkel v diskusi se Sebastianem Kurzem.

Italský premiér Guiseppe Conte totiž včera zablokoval závěrečné usnesení Evropské rady, protože požadoval, aby Rada přijala závazek přerozdělování migrantů z nárazníkových zemí Schengenu, zejména z Itálie. Přesně jak jsem už dříve v článcích předpovídal, nakonec to byla právě Itálie, která nejvíce tlačila na podpis Dublinu IV, z čehož jasně vyplývá, že neochota Itálie přijímat další migranty neznamená odpor proti migraci Afričanů a Arabů do EU, ale je to pouze odpor k přijímání dalších migrantů do Itálie, protože země jich už více nezvládne. Ani na okamžik se tedy nejedná o stejný postoj, jaký má třeba Maďarsko, které odporuje migraci z principu a nikoliv kvůli přeplněnosti svých migračních středisek. Tady se ukazuje, jak málo stačí k tomu, aby si lidé špatně vysvětlili některé politické kroky a výroky.

Afrika řekla hotspotům ne, takže vzniknou rovnou uvnitř EU a navrch k tomu plovoucí kanceláře Frontexu a UNHCR u břehů Libye

Největší šok včera přišel z Afriky, kde zástupci Alžírska, Libye a nakonec i Maroka ostře odmítli vybudování hotspotů Frontexu ve svých zemí, protože taková střediska by se stala majákem a magnetem pro miliony migrantů v Africe, nejen těch, kteří jsou již na cestě, ale i těch, kteří o tom teprve uvažují, ale zatím se bojí vydat ne cestu kvůli nebezpečnosti přesunu přes Středozemní moře. Vybudování hotspotů v Africe by tak vyvolalo pro změnu migrační krizi v zemích na severu Afriky, které by byly zaplaveny migranty mířícími k azylovým hotspotům v Alžírsku, Maroku a Libyi.

Evropská unie by tím přehodila horký brambor s migrační vlnou na bedra těchto severoafrických zemí, ale jejich vlády natolik blbé a naivní opravdu nejsou. S tímto plánem navíc přišel Sebastian Kurz, rakouský premiér, který měl i podporu zemí V4. Jenže tento plán neprošel. Itálie zablokovala jednání a od včerejšího odpoledne až do pátečního rána probíhalo intenzivní vyjednávání o kompromisní dohodě. A ta stojí opravu “za to”, v uvozovkách.

Evropská rada zažila v Bruselu vyjednávací marathon.

Po mnohahodinovém maratonu rozhovorů se došlo k závěrečné dohodě, která zní, že nápad Sebastiana Kurze s vytvořením hotspotů v Africe se lehce modifikuje a nově se tyto hotspoty pro statisíce migrantů vytvoří přímo na území Evropské unie! Ano, čtete správně, tohle není vtip, to je výsledek eurosummitu. Jenže, aby to bylo stravitelné pro voliče v zemích V4 a v některých dalších, je do této dohody vsunuta klauzule, že tyto hotspoty, mamutí migrační centra, která budou prý ve zrychleném režimu prověřovat žádosti migrantů o azyl, budou budována pouze dobrovolně, a to těmi zeměmi EU, které se k tomu dobrovolně uvolí. A ty země už známe, přinášíme exkluzivně jejich seznam. Podle informací německé ARD ze zákulisí summitu se jedná o tyto země:

  • Francie
  • Španělsko
  • Řecko
  • Německo
  • Dánsko
  • Belgie
  • Holandsko
  • Finsko

Tyto země jsou ochotny a připraveny v první vlně vybudovat záchytná centra, tzv. hotspoty, ve kterých budou probíhat zrychlená azylová řízení. Všechny uvedené země mají jeden společný jmenovatel. Jedná se o země s přístupem na moře, s přístavy. Z toho jasně plyne, že vzniká nový plán “Druffus” neblahé paměti, migranti budou z Afriky převáženi loděmi jednotlivých států, ochotných otevírat tyto hotspoty na svých územích v EU, loděmi do svých přístavů a tam budou probíhat azylové zrychlené procesy. Je to doslova černá noční můra, je to asi tak desetkrát horší varianta, než byl Dublin IV, protože ten měl alespoň být tak trochu transparentní, jenže tohle, na čem se dohodli předáci zemí EU, to je hotová apokalypsa. Systém totiž nijak nedefinuje, co se stane s migranty, kteří azyl nedostanou v hotspotech. Budou převáženi zpět na pobřeží Afriky? Anebo budou jenom převezeni do jiného hotspotu v EU? Celé schéma migrace se tak dostává do pozice nepřehledného přesunování migrantů z místa na místo.

Pašování migrantů do EU v přímém přenosu na internetu. V hlavní roli opět loď Aquarius, z Valencie k břehům Libye, posbírat z lodiček klienty, vypnout transpondér na lodi a potom hurá s nimi do Marseille!

A teď ukázka toho, jak to bude fungovat v praxi. Pamatujete si na loď Aquarius, která vezla migranty do Itálie a byla odmítnuta, aby nakonec skončila ve španělské Valencii? Tak přesně tato loď po vyložení migrantů ve Valencii zamířila zpátky přímou trasou opět k libyjským břehům, kde několik dní manévrovala v pobřežních vodách Libye sem a tam. Potom se ale něco stalo. Loď Aquarius najednou vypnula svůj lokační transpondér a zmizela tak z internetové aplikace pro sledování lodí. Po dvou dnech se náhle znovu objevila, jak si to míří právě do francouzského Marseille. Otázka za 100 korun: Koho myslíte, že veze na palubě od libyjských břehů do francouzského přístavu? Informaci o vyplutí lodi Aquarius z Valencie do Libye přinesl list El País už 21. června [1], novináři totiž sledují v online aplikaci Marine Traffic [2] pohyby těchto neziskových lodí.

Aquarius s migranty na palubě, loď zapnula svůk transpondér až před vplutím do teritoriálních vod Francie.

Na obrázcích si všimněte, jak poslední dostupný trasový záznam z transpondéru lodi Aquarius je nastavený z Valencie do Marseille, tzn. ručně vložený záznam kapitánem lodi do lodního deníku, který je propojený elektronicky přes transpondér s databází Marine Traffic, ale raw data z transpondéru, které simulují zpětně věrný pohyb lodi, ukazují úplně jinou trajektorii. Loď nemířila z Valencie ve Španělsku do Marseille ve Francii, ale plula bez zapnutého transpondéru.

Pašerácké lodě neziskovek řádí ve Středozemí jako mafie

Teprve před vstupem do francouzských teritoriálních vod zapnula loď Aquarius svůj transpondér. A trajektorie lodi jasně dokazuje, že loď rozhodně neplula z Valencie, a to ani omylem. Evidentně plula z otevřeného moře okolo západního pobřeží italské Sardinie. Toto je pouze jeden z dalších důkazů, že tyto lodě neziskovek se podílejí na zločinném organizování pašování migrantů do EU, nejedná se o žádné humanitární lodě, ale o plavidla pašeráků. Naše redakce zpracovala podkladové informace, záznamy z logů Maritime Traffic lodi Aquarius a přeposlali jsme podněty vybraným politikům, aby se tímto zabývali.

Bez komentáře.

Jenže to zdaleka není všechno, na čem se politici v Bruselu dohodli. Hotspoty v Africe ještě nejsou zcela smeteny ze stolu, protože globalistům se nápad Sebastiana Kurze moc zalíbil. Jenže podle ujednání včerejšího eurosummitu by mělo být třídění migrantů z Afriky nově spadat do dikce Vysokého komisaře OSN pro uprchíky (UNHCR) podle smlouvy Globálního kompaktu a Angela Merkel se v nestřeženém okamžiku včera na summitu prořekla, když pronesla informaci, že právě Vysoký komisař OSN bude mít na starosti zřízení “hotspotových platforem” ve Středozemním moři.

Současná poloha lodi Aquarius, kotví v přístavu Marseille.

Nejde o nic jiného, než o mořské platformy, tedy lodě, na kterých budou plovoucí úřady Frontexu a na jejich palubách bude probíhat vyřizování žádostí o azyl. Migranti tak budou nadále proudit na lodičkách do Středozemního moře, ale budou mířit k těmto platformám Frontexu plovoucích na moři. A když se podíváte, jak to “velcí kluci” pašeráci z neziskovek dělají dnes, že prostě vypnou transpondéry a tím zmizí lodě ze sledovacích systémů, tak si dovedete představit, jaká to bude fraška a habaďůra na tupé a naivní mainstreamové voliče v Evropě. Migranti budou proudit do Evropy ve statisících.

Ve Středozemním moři se objeví plovoucí hotspoty pro migranty pod vlajkou Vysokého komisaře OSN pro migraci podle smlouvy o Globálním kompaktu

Vybrané přímořské evropské země vybudují v EU hotspoty pro migranty přímo ve svých evropských přístavech, další plovoucí hotspoty v podobě úřednických lodí pod vlajkou OSN se budou houpat nedaleko pobřeží Libye na vlnách Středozemního moře a neziskovky budou nadále zajišťovat sběr a pašování lidí do zemí EU, které budou ochotny migranty přijímat, jako je Španělsko, Francie a další země EU. Češi a Slováci tím získají čas, zhruba na jedno volební období, tak akorát pro Babišovu vládu. Více to nebude.

V nějaké chvíli bude přísun migrantů do EU těmito hotspoty už tak obrovský, že se objeví i v zemích V4 indukovaně, jako azylanti z Francie, ze Španělska, z Řecka, prostě si vyjedou na dovolenou. V jedné věci má Babiš pravdu, migranti se chudým zemím EU s mizernými sociálními dávkami a nízkými důchody vyhýbají. Díky mu za upřímnost o stavu života lidí v ČR ve srovnání s bohatými zeměmi na západě. Ale přísun migrantů do EU způsobí změny v EU, v kultuře, ve školství, ve výchově, v médiích. A spolu s fiskálním paktem, který česká vláda podpořila, dojde brzy i ke sjednocení daní v EU a sociálních dávek pro migranty. To jde ruku v ruce.

Sebastian Kurz, Emanuel Macron a Andrej Babiš při debatě v Evropské radě.

Stačí si poslechnout alarmující slova Andreje Babiše, která zazněla v jeho rozhovoru pro francouzský list Le Figaro [3]. Češi prý nemají zkušenosti s multikulturalismem, ale on a jeho manželka zkušenosti mají. Dříve žili v Maroku (v době Babišova zaměstnání v PZO Petrimex) a jeho žena se přizpůsobila a nosila šátek během Ramadánu, ale migranti by se prý měli přizpůsobit pro změnu Evropě. Pokud se přizpůsobí, nebude proti nim ani v Česku odpor, lidé si zvyknou. Babiš pro list přímo uvedl: „Ve Francii máte miliony lidí ze severní Afriky, kteří přišli pracovat a zůstali. To samé v Německu. Ale u nás máme z tohoto systému obavy, a máme extremistické hnutí SPD, které tohoto strachu využívá. Lidé jsou znepokojení. Vidí atentáty, útoky proti mladým dívkám v Německu. Samozřejmě, je tu velká propaganda.“ Andrej Babiš tak odpor proti migrantům v ČR a v zemích V4 tedy považuje za důsledek propagandy. To je neuvěřitelné, jak se premiér ČR v rozhovoru pro francouzský list takhle odkope. Stejně tak Babiš zaútočil na SPD a označil Okamurovo hnutí za extrémistické. To je rovněž neuvěřitelné, když Babiš ještě před několika měsíci jednal s SPD o programové podpoře vládě. Tehdy SPD ještě extrémistická nebyla?

O skandálních výrocích a závěrech evropského summitu budeme hovořit dnes od 19:00 hodin na Svobodném vysílači CS. Probereme všechna aktuální témata za uplynulý týden z domova i ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu. Zároveň mi dovolte poděkovat Vám všem našim čtenářům, kteří jste nám tento měsíc v jeho závěru opět štědře přispěli na zachování našeho provozu. Moc vám děkujeme a doufáme, že v době prázdnin a dovolených na nás nezapomenete, protože náš server žádnou dovolenou nebo prázdniny mít nebude, pokrýváme zpravodajství a informace průběžně po celý rok, boj za svobodu a národ si nemůže vzít dovolenou.

-VK-

Šéfredaktor AE News