C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Otevření hotspotů

Evropská unie se zasekla na odporu zemí severní Afriky, které nechtějí záchytná centra Frontexu na svém území. Staly se země V4 obětí podrazu a globalistického majstrštyku Sebastiana Kurze? Otevření hotspotů Frontexu v Alžírsku by mohlo odpálit největší migrační vlnu v dějinách Afriky a Evropy. Bylo by to jako rozsvícení zářivé lampy uprostřed černé noci na přilákání migrantů jako hmyzu z celého širokého okolí!

Dnes začal dlouho očekávaný dvoudenní summit leaderů Evropské unie v Bruselu. A hned zkraje došlo k obrovskému překvapení, které nikdo neočekával. Dvě největší severoafrické země, Alžírsko a Libye, se ostře postavily proti návrhu Sebastiana Kurze a skupiny V4 na vytvoření záchytných center Frontexu v těchto zemích, které by řešily žádosti migrantů o azyl ještě na africkém území [1]. Návrh minulý týden přednesl rakouský premiér Sebastian Kurz a představitelé skupiny V4 v Budapešti minulý týden s návrhem souhlasili. Obecně se očekávalo, že souhlas afrických zemí je formalita, jenže to se dnes tvrdě vymstilo. Dvě hlavní země Afriky, ze kterých proudí do Středozemního moře na lodičkách nejvíce migrantů, dnes v Bruselu skrze své zástupce tento návrh ostře odmítly. Podle jejich slov má Evropská unie dostatek prostředků, aby migrační vlny zvládala sama a aby si sama hlídala své hranice.

Andrej Babiš a Jean-Claude Juncker, prezident Evropské komise.

Tento postoj afrických zemí reflektuje jednoduchý kalkul pašeráků migrantů, kteří by se začali orientovat na odmítnuté žadatele o azyl, které by Frontex na svých pracovištích v Alžírsku a Libyi odmítl. Tito odmítnutí migranti by opět skončili v rukách pašeráků, ale jediné, co by se změnilo, by byla cena za přepravu po moři, ta by se několikanásobně zvedla, protože dostat se do Evropy by už bylo dražší a komplikovanější. Hlavním problémem je prostor Libye, kde zuří občanská válka a jde o zemi nikoho, přičemž pobřeží monitoruje nedostatečný počet lodí.

Alžírsko pro změnu řeší vlastní provozované uprchlické tábory a pokud by Frontex zřídil na území Alžírska hotspoty Fronetxu, nasměrovalo by to migrační trasy z celé Afriky směrem do jediného místa, do Alžírska a do těchto center. Na pochodu je v Africe přes 8 milionů migrantů, ale dvě třetiny z nich zatím migrují jen uvnitř Afriky mezi jednotlivými zeměmi černého kontinentu. Zatím. Jakmile by se rozkřiklo, že v Alžírsku jsou centra Frontexu, kde se rozdávají azyly do zemí EU, sami si dokážete představit, jaký efekt by to mělo na všechny tyto migrační vlny v Africe. Všichni by okamžitě začali proudit do Alžírska, které by nápor nezvládlo a vyvolalo by to kolaps.

Za jaký team vlastně kope Sebastian Kurz? Nachystal snad past na země V4?

Bohužel, tento Kurzův nápad se dá přirovnat k přistavení zmrzlinového stánku před mateřskou školku s dětmi, kde jim dávají k jídlu jenom tu hnusnou brokolici. Otevření stánků Frontexu s vízy v Africe by vyvolalo “run” nejen již migrujících Afričanů, ale i těch, kteří zatím jsou doma a dosud se neodvážili vyrazit na cestu přes nebezpečné Středozemní moře. Přistavení evropského stánku s evropskými vízy přímo do Alžírska by nastartovalo další miliony ekonomických migrantů, protože cesta do EU by rázem už nebyla tak nebezpečná a ani tak drahá, protože už by Afričané nemuseli platit pašerákům nekřesťanské peníze.

Vzniká tady ale jeden nebezpečný fenomén. Země V4 totiž možná dost dobře a hlavně naivně skočily někomu na špek, protože nápad Sebastiana Kurze ve světle těchto informací z Alžírska vrhá na myšlenku otevření středisek Frontexu v severní Africe úplně jiné světlo. Po jejich zprovoznění by totiž došlo k nastartování obrovské a mamutí migrační vlny uvnitř Afriky. A vláda Alžírska i Libyjci to evidentně vědí a tuší, co by to nastartovalo. Evropští politici to ale nevidí? Nebo nechtějí vidět?

Federica Mogherini, vysoká komisařka EU pro zahraničí a bezpečnost EU, na summitu západu a balkánských zemí ve Vídni, po levé ruce má Sebastiana Kurze jako loutku.

Musíme si položit otázku, co by se stalo s miliony migrantů v Alžírsku a v Libyi? Dostali by všichni azyly v EU? No to určitě ne. Ale co by se stalo s těmi, kteří by azyl nedostali a byli by odmítnuti? Vrátili by se domů tisíce kilometrů někam do zemí vnitrozemské Afriky? Nebuďme naivní, došlo by totiž okamžitě k aktivaci jejich záložního plánu B. Když už došli tak daleko, na pobřeží Středozemního moře, nepůjdou domů, ale zkusí cestu přes moře. Jestli je pašování lidí přes moře z Afriky dnes dobrý business, tak po otevření center Frontexu v Africe by to byl rázem doslova zlatý důl. Agenti pašeráků a kontaktní osoby by ve dne i v noci čekali před hotspoty Frontexu a odmítnutým žadatelům o azyl by hned po východu ze dveří úřadu nabízeli cestu do EU, za “mírný” poplatek. Afričané nevyrážejí na tyto cesty bez peněz, doma obvykle všechno prodají.

Nikdo jako kdyby nechtěl říct nahlas otázku, která hrozivě visí ve vzduchu: “Co se stane s migrací v Africe ve chvíli, kdy tam EU otevře azylové úřady?”

Dnes stojí na černém trhu v Alžírsku “jízdenka” do EU na lodičce od 1,500 do 3,000 EUR. Pro Afričany to jsou velké peníze, ale ne nedosažitelné. Pašeráci jsou cenově velmi flexibilní a dokáží srazit ceny dokonce i na pouhých 500 EUR, za cenu maximalizace výtěžnosti lodičky. Takové lodě jsou přeplněné a velmi často se převracejí. Většina Afričanů přitom neumí plavat, obvykle více jak 98% Afričanů se nikdy nesetkala s evropskou buržoazní zábavou “plaváním”, které se i v Evropě rozšířilo až ve druhé polovině 19. století.

Do té doby bylo plavání nehodné pro lidi z vyšší třídy, šlechty apod., protože plavání bylo vyhrazeno jen pro námořníky a piráty, a také pro spodinu ve společnosti, která neměla peníze na mostní mýto, aby mohla přejít přes řeku suchou nohou. Spolu s tím souvisela i neochota ke koupání z hygienických důvodů, ve Viktoriánské Anglii se nižší stavy nemyly vůbec, měšťané a šlechta obvykle několikrát za rok, obvykle na hromnice (očista duše), na sv. Annu (koncem léta) a pravidelně na Vánoce. Tradovalo se, že mytím se tělo zbavuje ochranné vrstvy před nemocemi, a proto časté mytí prý způsobuje churavění.

Skupina V4 minulý týden v Budapešti, kde nadšeně přijala návrh Sebastiana Kurze z Rakouska na vytvoření hotspotů Frontexu v Africe.

Z toho potom vyplývá, že když migranti z Afriky vyrazí na moře a loď se převrhne, mnoho z nich to nepřežije, protože nemají záchranné vesty. Nejde o to, že by byly drahé, ale oblečené na lidech zvyšují objem v prostoru na lodi až o jednu třetinu. Do lodičky nejde nacpat tolik lidí ve vestách, jako když se natlačí na loď bez záchranných vest. Prostě ekonomika provozu jednosměrné cestovky je neúprosná. Otázkou je, jestli si politici V4 a Sebastian Kurz uvědomují, co se stane s těmi miliony odmítnutých žadatelů o azyl na březích Alžírska a Libye? Opravdu si někdo myslí, že se ty hordy zhrzených migrantů otočí na podpatku a povlečou se zpátky domů? Začíná mi připadat, že V4 si na sebe dobrovolně navlékla migrační obojek a nápad, jak nastartovat v Africe obrovskou migrační vlnu do Evropy s podporou Frontexu. Celé to totiž začíná připomínat onen zmrzlinový stánek před vyhladovělou školkou plnou dětí.

Navlékl to šikovně Sebastian Kurz na předsedy vlád zemí V4 tak, aby se podepsali pod návrh, který v Africe odstartuje největší pohyb afrických národů směrem na sever v dějinách?

Evropa musí nejprve chtít migraci zastavit, a ne ji jenom řídit. Protože zatím to vypadá, že celá EU chce jenom najít způsob, jakým klíčem migranty distribuovat, ale nikoliv jim bránit ve vstupu do Schengenu. S tímto přístupem hrozí, že nápad na migrační centra a hotspoty Frontexu v Africe je jenom děsivým plánem, jako využít země V4 jako skupinu užitečných idiotů pro prosazení migračních úřadů Frontexu v Alžírsku a možná i v Libyi, které se potom stanou lampami uprostřed noci, jenž budou lákat hmyz a můry z dalekého okolí jako magnet.

Celá Afrika se postaví do pozoru, uvidí světlo na konci tunelu, hotspot Frontexu v Alžírsku a vidinu azylu v EU. Celá Afrika by se dala do pohybu směrem na sever. Desítky milionů ekonomických migrantů. A kdo by za to mohl? Země V4 a Sebastian Kurz. Nemám vůbec dobrý pocit z toho, jak ochotně vůdci V4 minulý týden v Budapešti servilně odkývali Kurzovi tento nápad. Otázkou je, jestli to Kurz myslí upřímně, anebo pouze udělal z uskupení V4 v podstatě užitečné idioty a nejkrutější nástroj globalistů na odpálení největší migrační vlny na africkém kontinentu.

Sebastian Kurz a Jean-Claude Juncker.

Vážení čtenáři, pokud se vám líbí naše analytické články jako je třeba tento, přispějte prosím, podle svých možností, jakoukoliv částkou našemu projektu na zachování jeho provozu, abychom mohli i nadále přinášet tyto a podobné články, které nikde jinde nenajdete. Náš server funguje pouze z darů a příspěvků našich čtenářů. Dva dny před koncem měsíce jsme zatím vybrali jen necelých 87% potřebné sumy pro zachování našeho provozu na další měsíc. Bez vás nemůže náš projekt pokračovat. Každé málo pomáhá a přispět nám můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem nebo poštovní poukázkou na účet, všechny informace najdete na naší obvyklé darovací stránce zde. Děkujeme za Vaši neutuchající podporu! Naše práce a úspěchy jsou umožněny jen díky Vaší podpoře.

-VK-

Šéfredaktor AE News