C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Německo…

 

Krize mezi CDU a CSU odpálila sudetoněmeckou otázku, byla to stejně jen otázka času! Horst Seehofer sedí každý rok na sudetoněmeckých slavnostech vedle Bernda Posselta a tohle je výsledek Seehoferova lobbingu u Merkelové! Kancléřka odpálila novou vlnu německého poválečného revizionismu a našla podporu u české fiat-alternativy, to budete zvracet!

Angela Merkel šokovala většinu českých politiků, když včera při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků prohlásila na setkání s občany v Berlíně, že pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury [1]. Angela Merkel tím vyšla vstříc politickým lobbistickým kruhům, které do vládní koalice přinesl Horst Seehofer z CSU. A dnes navíc její výrok podpořil i šéf Sudetoněmeckého landsmančaftu Bernd Posselt a stejně jako jistý šéfredaktor českého fiat-alter serveru varoval před komunismem v ČR [2]. Ale k tomu se ještě dostaneme. Sudetská otázka je tak znovu na stole a Češi v pohraničí se znovu mohou začít bát o svoji budoucnost. Proč Angela Merkel pronesla tento výrok? To musíme jít poněkud zpátky do historie.

Kdo se trochu zajímá o Sudetoněmecký landsmančaft, tak si nemohl nevšimnout, že šéf CSU Horst Seehofer je rok co rok pravidelně čestným hostem na Sudetoněmeckých slavnostech, kde má čestné místo hned po pravici nebo levici Bernda Posselta, šéfa Sudetoněmeckého landsmančaftu [3]. Vedení CDU a německá centrální vláda dlouhodobě izolovala Sudetoněmecký landsmančaft, protože politikům v Berlíně bylo jasné, že otevírání Sudetoněmecké otázky je časovanou bombou pro likvidaci vzájemných vztahů mezi ČR a Německem, takže až dosud žádná berlínská vláda od roku 1989 se oficiálně nechtěla k odsunům Němců z Československa po roce 1945 nijak vyjadřovat. Jenže teď se něco stalo.

Horst Seehofer (vlevo v černém saku) a Bernd Posselt (žlutá kravata) společně na Sudetoněmeckém sjezdu.

Horst Seehofer před několika dny pohrozil Angele Merkelové, že Bavorsko začne vracet migranty ze svých hranic [4], protože Angela Merkel podle kuloárních informací z CSU je prý slabá a ztrácí autoritu v Evropské unii, protože si nedokáže prosadit takové kroky Evropské komise, které by reflektovaly zájmy německých spolkových zemí. Horst Seehofer, který byl do března tohoto roku předsedou Bavorské zemské vlády, pohrozil tím, že Bavorsko nasadí policii a bezpečnostní složky na vracení migrantů z hranic Bavorska, takže to nelze brát jen za plácnutí do louže. Angela Merkel tomuto odporuje a chce, aby proces navracení a odmítání migrantů byl zakotven v evropských dohodách a nejednalo se tak o jednotlivé kroky jednotlivých zemí, protože by to mohlo vyvolat lavinový efekt v celé Evropské unii, obává se vedení CDU. A tato obava je zcela oprávněná.

Kancléřství v Berlíně se hroutí Merkelové pod nohama, Seehofer přitlačil na pilu a Merkelová musí najednou prosazovat Sudetoněmeckou otázku pro Seehoferova kámoše Posselta

Pokud začne Bavorsko od 1. července řídit migrační politiku na svých zemských hranicích samo bez účasti Berlína, vyšle to do celé Evropy celkem dva signály. Jedním signálem bude vzkaz, že když migranty může vracet spolkové země Bavorsko, proč by migranty nemohla vracet Itálie? Anebo další země? Když může migranty vracet Bavorsko, může je vracet i italská vláda a nepotřebuje se doprošovat Bruselu a Evropské unie. A druhým signálem bude vzkaz, že Angela Merkel už nemá pod kontrolou německou vládu, ani domácí politiku, natož tu zahraniční a evropskou. Byl by to signál, že politické dny Angely Merkel jsou sečteny a tím by byl vyvolán tlak na její odstoupení z funkce kancléřky. Evropská dohoda o přerozdělování uprchlíků a o kvótách postavená na půdorysu Dublinu IV je prakticky v troskách a hlasování v Evropské radě ministrů zemí EU, které proběhne v rámci summitu, může dopadnout odmítnutím Dublinu.

Sudetoněmecký sjezd v Norimberku v roce 2016, zleva ministr kultry ČR Daniel Herman, Bernd Posselt a opět Horst Seehofer, donedávna premiér Bavorské vlády.

Na úrovni Rady EU se totiž dosud hlasuje tzv. kvalifikovanou většinou s blokační klauzulí [5]. Pro schválení usnesení navrženého Evropskou komisí je potřeba prostá většina hlasů, přičemž minimem je 15 zemí EU, které se musí vyslovit pro návrh a současně počet obyvatel těchto zemí musí představovat 62% celkové populace EU. Pokud návrh v Radě nepředkládá Evropská komise, je pro jeho schválení potřeba 2/3 hlasů osmadvacítky.

Návrh ovšem mohou zablokovat minimálně 4 členské země. A tady se dostáváme k jádru problému s Dublinem 4 a k plejádě zrádců. Skupina zemí V4 nevznikla nijak náhodou. Jejím úkolem bylo vytvořit do budoucna pilíř zájmů středoevropských zemí v Evropské radě a v Radě ministrů EU, ale v posledních letech je skupina V4 vnímána jako právě blokační menšina právě v Radě EU. Pokud by země V4 držely pospolu, mohly by v Radě Dublin IV snadno zablokovat. Jenže, to by v zemích V4 nesměli politiku řídit zrádci.

Skupina V4 měla prosazovat společné zájmy, ale nakonec je prolezlá zrádci odshora dolů

První zradu jsme ve skupině V4 zažili v roce 2015, kdy se Polsko naprosto skandálně přidalo na stranu Berlína a hlasovalo pro kvóty a přerozdělování uprchlíků [6]. Důvodem této servility tehdejší polské vlády byla funkce Donalda Tuska, evropského prezidenta. Když mělo Polsko svého evropského prezidenta, na oplátku servilně hlasovalo v roce 2015 pro kvóty a přerozdělování uprchlíků. Teď se opět v Evropské unii jedná o kvótách v rámci Dublinu IV a polská vláda, i když už zcela jiná než v roce 2015, se opět staví v rámci V4 poněkud divně k odporu proti migraci, protože před dvěma týdny na zasedání Rady ministrů EU v Lucemburku se Polsko pouze zdrželo při hlasování o osudu Dublinu IV. Jenže naprostý šok na tomto zasedání vyvolal další zástupce V4, tentokrát Babišův ministr vnitra Lubomír Metnar, který zvedl ruku pro Dublin IV a pro pokračování Rady ve vyjednávání o tomto dokumentu [7].

Bohuslav Sobotka a Horst Seehofer.

Z těchto informací a údajů jasně vyplývá, že skupina V4 je jalovým spolkem zrádců, kdy tuhle a támhle některá ze zemí zradí a nakonec hlasuje v Radě úplně jinak, než jak veřejně předtím deklaruje v médiích svým voličům. Blokační menšina 4 zemí v Radě ministrů EU tak není jistá, aby bylo možné s jistotou říct, že Dublin IV bude zablokován a smeten ze stolu. Víme pouze jedno, že proti Dublinu bude hlasovat určitě a zcela jistě Maďarsko, ale u dalších zemí tu jistotu nemáme. Na jednání v Lucemburku totiž nešlo o hlasování o Dublinu IV jako o takovém, ale šlo pouze o hlasování procedurální, jestli má Rada pokračovat v jednání o Dublinu IV, anebo jestli má s jednáním skončit a vrátit politický míč Evropské komisi, která je předkladatelem Dublinu IV v Radě EU. Tím by byl vyslán signál, že Rada EU dokument odmítá a Evropská komise by ho musela přepracovat anebo úplně hodit pod stůl.

Hlasování 7 zemí v Lucemburku proti Dublinu si nelze vysvětlovat automaticky jako hlasování proti migraci, to by byl krutý omyl!

To, že se v Lucemburku našlo 7 zemí, které hlasovali proti dalšímu projednávání Dublinu IV, to si rozhodně nesmíte vykládat jako odpor vůči migraci. To by bylo naivní. Např. Španělsko, které v Lucemburku před 2 týdny také hlasovalo proti Dublinu IV, je migrantskou a vítačskou zemí, nová španělská socialistická vláda řádí ve Španělsku jako černá ruka a nasunuje do země migranty a jejich děti dokonce s nemocemi [8]. Jenže Madrid v Lucemburku nehlasoval proti Dublinu IV jako takovému, ale hlasoval proti jeho nedostatečnosti a měkkosti, protože španělská vláda prosazuje do Dublinu IV zavedení systémů pokut a sankcí na ty země, které nebudou migranty přijímat, sankce v podobě pozastavení členství v EU, suspendace hlasovacích práv v EU atd. Španělsko je v této otázce jednou z nejvíce pro-migračně a militantně nastavených zemí. Takže, jakmile dojde na ostré hlasování o Dublinu a bude jasné, že nic lepšího se nedokáže prosadit, Madrid bude hlasovat pro.

Sudetoněmecký sjezd v roce 2017 v Augsburgu. Zleva: Daniel Herman, Pavel Bělobrádek (oba KDU-ČSL), Bernd Posselt a opět a znovu Horst Seehofer.

A stejně tak si nesmíte dělat iluze o italské vládě. Aby nedošlo k omylu, italské vládě nevadí migranti, kteří přichází do Evropy, ale vadí jí migranti, kteří neodchází a zůstávají v Itálii. To je zásadní rozdíl v chápaní toho, jak se oni dívají na Dublin. Itálie přestala přijímat migranty kvůli tomu, že už další migranty nedokáže zvládnout. Ale v žádném případě nikde nevidíme od nové vlády v Římě kroky, že by armáda zahájila hromadné deportace migrantů z Itálie zpátky do Afriky. No to ani náhodou.

A výroky nové italské vlády nejsou nijak dvakrát protimigrační, jsou to pouze výroky směrem k EU v tom smyslu, že Itálie už nesmí a nemůže nést sama břemeno migrace. A to rozhodně nejde tlumočit jako odpor vůči černým migrantům, kteří jedou do Evropy plodit děti s bílými ženami a vytvářet novou civilizaci mulatů v Evropě. A italské dívky ve věku 15 až 17 let, nezletilé, okupují italské přístavy a vyhledávají si černošské partnery, protože jsou tak krásní a přitažliví, jak se nedávno rozplývaly v reportáži německé ARD dvě fifleny z Itálie, nezletilé, ale zjevně důkladně multikulti indoktrinované ze svých škol.

Kohorty zrádců v ČR, kteří odsuzují poválečný odsun Němců a dokonce litují toho, že kvůli porážce Německa se moci v Československu chopili komunisté, mimochodem v demokratických volbách

Takže Angela Merkel, aby zažehnala vládní krizi v Německu, začala Horstu Seehoferovi ustupovat a podnikla několik kroků. Na tuto neděli svolala summit vybraných premiérů evropských zemí [9], které leží na hranici Schengenu, ale taktéž zemí tranzitních, se kterými chce narychlo ladit noty před velkým summitem EU příští týden. Česká republika na minisummit pozvána nebyla, z čehož jasně vyplývá, že Berlín nepovažuje českou vládu za odpůrce Dublinu, což tak nehorázně a okatě dokladoval Babišův minsitr vnitra Lubomír Metnar před dvěma týdny v Lucemburku. Když se přitlačí na Babiše, nebude dělat problémy. Angela to ví moc dobře, když volala v polovině dubna Babišovi a rozmluvila mu koalici s Tomiem Okamurou a jeho SPD [10]. Andrej Babiš poslechl a jeho ministr vnitra předvedl v Lucemburku, že poslušnost funguje.

Horst Seehofer na Sudetoněmeckém sjezdu už v roce 2013, nevynechá ani jeden sjezd, protože členové landsmančaftu tvoří nejsilnější členskou základnu bavorské frakce CSU, které Seehofer šéfuje.

Dalším krokem Merkelové je ale něco daleko vážnějšího, a to je Seehoferova agenda sudetoněmeckého landsmančaftu. Včerejší výrok Merkelové v Berlíně o vyhnání Němců z Československa je totiž součástí doktríny nově se rodícího německého poválečného revizionismu, který vidíme na všech frontách v Evropě, v médiích, ve školních osnovách. Němci jsou nově vykreslováni jako oběti ve II. sv. válce, jako ti, kteří byli po válce utlačováni, perzekuováni a zabíjeni a tento narativ nejvíce rezonuje v Česku u zrádců a kolaborantů. Největším skandálem je asi výrok Pavla Šafra, šéfredaktora fiat-alternativního serveru Forum24, který na Twitter napsal, že vyhnání Němců bylo hnusné a přispělo prý k nástupu komunismu v Československu. Viz. twitterový widget níže.

Šafr zřejmě převzal svůj narativ právě od Bernda Posselta, který dnes v prohlášení varoval Česko před vlivem komunistů a podpořil slova Merkelové ze včerejška o tom, že odsun Němců z Československa nemá ospravedlnění. Takovéto výroky by po roce 1945 byly podle tehdejších dekretů hodnoceny jako novinářská kolaborace, protože pan Šafr zapomíná, že odsun Němců z Československa nevymyslel Edward Beneš, ale nařizoval to prováděcí protokol č. 216 Postupimských dohod o odsunu obyvatelstva poražených mocností v prostoru Střední Evropy v návaznosti na prováděcí vyhlášky (a dekrety) jednotlivých poválečných vlád.

Hrozbou není ani tak Angela, ale spíš kohorty zrádců v českých řadách

Pan demokrat Šafr zapomíná, že německé obyvatelstvo v případě vítězství Berlína ve II. světové válce mělo podle plánu Generalplan Ost získat majetky českých obyvatel, domy a pozemky v plánované pozemkové reformě a slovanské národy podle tohoto plánu měly být odsunuty za Ural. Tam měli Slované pracovat v roli otroků v továrnách a dolech pro účely budování nové Germánie, která měla vzniknout na půdorysu poválečné III. Říše. Když Angela Merkel začne revizionismus poválečných procesů řízení, rozehrává se tím nebezpečná hra o českou státnost a suverenitu.

Protože stejně jako před rokem 1939, ani dnes nemáme v ČR silnou a pevnou protiněmeckou vládu, ale pouze stafáž servilních pro-německých marionet, které něco jiného říkají voličům v televizi, ale úplně jinak potom jednají a hlasují za zavřenými dveřmi v Evropské komisi, Evropském parlamentu, v Evropské radě a v Radě ministrů EU. Angela Merkel tak vychází vstříc Seehoferovi úsluhami, aby si ho udobřila a nepoložil její vládu. Seehofer si přihraje přízeň a body Sudeťáků v Bavorsku, kteří mimochodem hlasují v drtivé většině právě pro jeho CSU, proto je Seehofer pečený vařený na Sudetoněmeckých slavnostech u Posselta. Ruka ruku myje.

Pavel Šafr, šéfredaktor Forum24

Jenže co je mnohem nebezpečnější, to jsou kohorty zrádců v České republice v tiskových médiích. Ovlivňují totiž veřejné mínění a pomáhají tak německému revizionismu ve změně pohledů na poválečné procesy řízení v Evropě. Šafrovy výroky jsou do takové míry fašizující, že bychom opravdu měli mít strach, protože je něco jiného, když takovéto výroky létají od lidí z landsmančaftu, ale když zaznívají už i od šéfredaktorů českých, byť velmi malých a obskurních, tiskových outletů, tak už je to velmi vážné. Kdykoliv se zapotácí berlínská vláda, okamžitě se pokusí přenést pozornost jinam, do zahraničí. A ve chvíli, kdy Angela Merkel řeší Dublin IV a nedaří se jí to, co se stane? Najednou vypustí výroky, které znovu otevírají sudetoněmeckou otázku. A co je nejhorší, výroky nacházejí pozitivní odezvu u českých zrádců.

Vážení čtenáři, náš server nahrazuje roli mainstreamových médií a přinášíme zásadní informace a kauzy, které veřejnoprávní a velká média ignorují. Přinášíme informace zdarma a bez otravných reklam v článcích. Pokud se vám líbí naše práce, přispějte prosím, podle svých možností, jakoukoliv částkou našemu projektu na zachování jeho provozu. Náš server funguje pouze z darů a příspěvků našich čtenářů. Devět dní před koncem měsíce jsme zatím vybrali jen necelých 30% potřebné sumy pro zachování našeho provozu na další měsíc. Bez vás nemůže náš projekt pokračovat. Každé málo pomáhá a přispět nám můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem nebo poštovní poukázkou na účet, všechny informace najdete na naší obvyklé darovací stránce zde. Děkujeme za Vaši neutuchající podporu! Naše práce a úspěchy jsou umožněny jen díky Vaší podpoře.

-VK-

Šéfredaktor AE News