C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


NoviCzech

Informace, které zde uvádím, jsou většinou převzaty z jiných webů. Nemohu kontrolovat jejich správnost, a proto je nepředkládám jako ,,ověřenou a pravdivou informaci“, ale pouze jako materiál k vlastnímu přemýšlení. To, že je zde přetisknu, neznamená, že se vším souhlasím, mnohé mi jen připadá hodno přečtení a přemýšlení. Je tedy na každém čtenáři, aby si sám zhodnotil, co může a nemůže odpovídat realitě. Vezme-li čtenář informace jen jako impulz k vlastnímu přemýšlení, srovnávání, tedy vlastní činnosti, pak mu to nemůže ublížit, ani jej to někam svést…-ZF-


aeronet.cz

Novičok nikdy neexistoval, ve skutečnosti šlo o NoviCzech, vtipkují ruská média a nejsou daleko od pravdy. Base line NPL A-230 se totiž prý v Česku nevyráběla, ale jenom “testovala”, ohradil se Andrej Babiš proti výrokům Miloše Zemana! Českým politikům chybí rovná páteř a důstojnost, protože hra o slovíčka degraduje kauzu Skripal do roviny absurdní komedie, na jejímž konci je diskreditace české zahraniční politiky!

Vedoucí kolotoče

Novičok nikdy neexistoval, ve skutečnosti šlo o NoviCzech, vtipkují ruská média a nejsou daleko od pravdy. Base line NPL A-230 se totiž prý v Česku nevyráběla, ale jenom “testovala”, ohradil se Andrej Babiš proti výrokům Miloše Zemana! Českým politikům chybí rovná páteř a důstojnost, protože hra o slovíčka degraduje kauzu Skripal do roviny absurdní komedie, na jejímž konci je diskreditace české zahraniční politiky!

Andrej Babiš dnes po jednání s ředitelem BIS Michalem Koudelkou a ředitelem Vojenského zpravodajství Janem Berounem uvedl, že v České republice se nikdy Novičok “nevyráběl” a “neskladoval”, došlo prý v listopadu loňského roku pouze k “testování” základního modelu Novičoku, tzv. Base line A-230 na úrovni laboratorních podmínek a tzv. mikrosyntézy [1]. To je syntéza nervově paralytických látek (NPL) v miligramovém množství, která má za cíl poskytnout zkušební vzorek chemikům pro tvorbu protilátek a pro provádění izolovaných chemických testů.

Oběma ředitelům tajných služeb a zjevně i Andreji Babišovi proto vadí, že Miloš Zeman použil slovo “výroba”, i když mezinárodní organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) považuje za výrobu jakékoliv množství NPL, v tom se nedělá rozdíl. Ovšem OPCW nezakazuje výrobu NPL určenou pro laboratorní testování. V konečném důsledku tak Andrej Babiš pouze hasí požár po explozi, kterou způsobilo čtvrteční vystoupení Miloše Zemana na TV Barrandov, kde výrobu A-230 v ČR odhalil světu.

Ruská RT překřtila novičok na Novi-Czech.

Všechna Bakalova média začala již od pátku řízenou kanonádu se záplavou článků o tom, že Miloš Zeman tímto odhalením se stal vykonavatelem vůle Kremlu, a to kvůli tomu, že řekl národu pravdu o tom, že ČR opravdu testovala základní vzorec novičoku A-230. Podle názorů protizemanovských médií a politiků měl prezident tuto informaci udržet v tajnosti, protože její zveřejnění prý poškodilo Velkou Británii a Theresu May.

Celá narace proti Zemanovi přechází do fáze, kdy se zdá, že prezident by měl tajit i sebevětší svinstva tzv. západních partnerů, a to i taková svinstva, která mají souvislost se zfalšovanou kauzou chemického útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii v britském Salisbury. A znovu v této kauze vidíme, že mezi Milošem Zemanem a Andrejem Babišem vzniká další mocenská trhlina, kdy se premiér v demisi staví na stranu amerických a britských partnerů, namísto toho, aby se postavil na stranu zdravého rozumu. Česká republika novičok vyrobila (i když v malém množství) a otestovala ho (v laboratoři). To jsou prostě fakta a je neuvěřitelné, že česká vláda se nechce podívat pravdě do očí.

Aeronet varoval českou vládu před nehoráznou blamáží, nikdo nás neposlouchal

Aeronet byl jedním z prvních serverů v ČR, který přinesl věcné důkazy a závěry [2] o tom, že Česká republika vyráběla pro testovací účely desítky typů NPL od roku 1989, a to v souladu s pozdějšími předpisy OPCW, takže je jasné, že ruské tajné služby mají důvěrné informace a znalosti o schopnostech vojenských laboratoří v ČR a v ostatních zemích NATO, takže proto ruské ministerstvo zahraničí se ohradilo proti tvrzení Theresy May, že prý jenom Rusko umí vyrobit novičok. To byla a je lež, protože v souvislosti s novičokem byl dokonce v USA schválen patent [3] pod reg. číslem US 9,132,135 B2 a minimálně Velká Británie, Švédsko, ČR a Slovensko mají natolik špičkové laboratoře a zaměstnance, aby zvládli syntézu nervově paralytických látek. Hlavní roli zde hraje především Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, ze které pochází většina dnešních expertů v AČR na protichemickou obranu. Právě špičkové chemické školství je předpokladem laboratoří pro výrobu pokročilých NPL.

Sergej Skripal v 80. letech jako agent KGB, vpravo současné foto jeho dcery Julie.

Andrej Babiš rovněž uvedl, že Sergej Skripal byl otráven agentem A-234, nikoliv A-230. Jenže pozor, tohle není informace, kterou lze stoprocentně ověřit. Britská laboratoř Porton Down dosud neposkytla nikomu z pracovníků OPCW možnost odebrat vzorky na místě údajného útoku v Salisbury. Přestože novičok A-234 má velice rychlý rozklad (17 až 36 hodin), v Salisbury i více jak 2 měsíce po údajném útoku zůstávají uzavřené oblasti kvůli údajnému zamoření novičokem, Skripalův dům, italská restaurace, část parku atd. Britské úřady nadále odmítají pustit na místo mezinárodní odborníky z OPCW, což je neuvěřitelný skandál. Představte si, že by třeba Bašár Asad v Sýrii odmítal dva měsíce pustit na místo údajného chemického útoku experty z OPCW. To by bylo křiku a mezinárodního pohoršení. Ale když se takto chová zkorumpovaná vláda Theresy Mayové, je ticho po pěšině. To je pokrytectví! Rusové nadále upozorňují, že proti novičokům neexistuje léčba a nelze se uzdravit.

Více jak dva měsíce po útoku zůstavají místa útoku v Salisbury uzavřená, Londýn odmítá vpustit odborníky z OPCW

Namísto toho jsme se však dozvěděli, že Julia Skripal byla minulý měsíc potají a uprostřed noci propuštěna z léčby a britská tajná služba MI5 ji odvezla, ruská média přinesla informaci, že by měla být držena na blíže neurčené britské vojenské základně ve Skotsku. Jasný není ani osud Sergeje Skripala. Dcera Julia měla se svojí sestřenicí nedávno bizarní a krátký rozhovor [4], ze kterého bylo cítit, že je pod tlakem a nemůže mluvit. Ruské úřady požadují důkaz po britské straně, že jsou oba dva naživu, ale britské úřady na to reagují slovy, že Julia Skripal si nepřeje hovořit s ruskými úřady. Ruské ministerstvo zahraničí proto otevřeně už hovoří o únosu dvou ruských občanů britskou tajnou službou. Mezinárodní experti nesmí na místo činu v Salisbury, Rusko nedostalo žádný vzorek bojové látky od Britů, dva lidé, kteří měli zemřít, se zázračně uzdravili, ale nikdo je nesmí vidět, nikdo s nimi nesmí mluvit, ani úřady vlastní země, jíž jsou občany.

Britští chemici prohledávají dodávku v Salisbury, ve které měl být také nalezen novičok.

V této velmi nebezpečné frašce se stala česká vláda kumpánem a spolutvůrcem britské zpravodajské hry s údajnou otravou Skripalových, a když pravda vychází na povrch, česká vláda neumí najít odvahu se postavit a říct, že ČR testovala základní base line novičoku A-230, a že je schopna vyrábět nervově paralytické látky. Ruští experti upozorňují, že příznaky Skripalových odpovídají zasažení nervovou látkou BZ, a nikoliv novičokem. Jenže BZ je lehce syntetizovatelná NPL, kterou zvládají vyrobit i méně zkušené chemické laboratoře.

Zatloukat, zatloukat a zatloukat!

České občany musí zajímat především to, že i po provalení pravdy, že česká vláda lhala, když minulý měsíc tvrdila, že v ČR se nikdy s novičoky nepracovalo, nedochází k přiznání chyby a k omluvě Ruské federaci za poskytnutí nepravdivých informací. Protože ČR je povinna jako členská země OPCW poskytnout jiné členské zemi pravdivé informace o testování NPL. A to se nestalo, protože jak Andrej Babiš, tak i Martin Stropnický, minulý měsíc prohlašovali, že ČR nikdy novičok neměla a nepracovala s ním. Informace Vojenského zpravodajství dodané Miloši Zemanovi však ukazují, že to není pravda a čeští vojáci vyrobili a testovali A-230 vloni v listopadu v Brně. To lze hodnotit ze strany Ruské federace jako záměrné zamlčení o testování NPL v ČR podle norem OPCW, které přikazují transparentně informovat o “výrobě” NPL pro účely laboratorního “testování”.

Veřejně dostupné vzorce rodiny novičoků.

Občany ČR by nemělo děsit, že čeští chemici testují protilátky a ochrany proti NPL, takže potřebují si vyrábět malé vzorky NPL, na kterých mohou testovat, v tom není naprosto žádný problém a je to tak v pořádku. Ale občané by se měli mít na pozoru, když vrcholní představitelé vlády lžou na diplomatické úrovni jiné zemi a tvrdí všem do očí, že ČR s NPL agenty řady novičok nikdy nepracovala, i když to není pravda, protože každému chemikovi musí být jasné, že mít špičkové protichemické jednotky znamená mít i špičkové laboratoře, kde se musí vzorky NPL vyrábět, aby je šlo testovat. To není žádná ruská propaganda, to je obyčejná “common sense”. A dohadování se mezi Strakovou akademií a Pražským hradem o slovíčka, jestli ČR “vyrobila” nebo jen “otestovala” novičok, je totální alibismus a pokrytectví. Bohužel, toto pokrytectví naplňuje český mainstream s cílem poškodit Miloše Zemana za to, že řekl pravdu. Pan prezident zaslouží obdiv a uznání za charakter a upřímnost k českému národu. Pane prezidente, děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News