C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Blíží se válka?

Informace, které zde uvádím, jsou většinou převzaty z jiných webů. Nemohu kontrolovat jejich správnost, a proto je nepředkládám jako ,,ověřenou a pravdivou informaci“, ale pouze jako materiál k vlastnímu přemýšlení. To, že je zde přetisknu, neznamená, že se vším souhlasím, mnohé mi jen připadá hodno přečtení a přemýšlení. Je tedy na každém čtenáři, aby si sám zhodnotil, co může a nemůže odpovídat realitě. Vezme-li čtenář informace jen jako impulz k vlastnímu přemýšlení, srovnávání, tedy vlastní činnosti, pak mu to nemůže ublížit, ani jej to někam svést…-ZF-


 

novarepublika.cz

Za úder na Damašek bude následovat protiúder!


„Máme spolehlivé informace o přípravě militantů zinscenované použití jakoby vládními silami chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu. K tomu byly do několika oblastí Východní Ghuty dovezeny ženy, děti a starší lidé, kteří mají reprezentovat chemické oběti incidentu,“ řekl generál.

USA mají v úmyslu použít provokaci militantů ve Východní Ghutě jako důvod k útoku na vládní čtvrti Damašku, řekl novinářům šéf ruského generálního štábu Valerij Gerasimov.

Podle něj jsou již činní aktivisté „Bílých helem“ a filmové štáby se zařízením pro satelitní video vysílání.

„Je to potvrzeno objevem laboratoře na výrobu chemických zbraní v osvobozené od teroristů obci Aftriss,“ uvedl Gerasimov.

Podle ruského generála, po této provokaci plánují Spojené státy obvinit Damašeku z použití chemických zbraní a předložit „důkazy“ masových civilních obětí způsobených syrskou vládou „za podpory ruského vedení“.

V odezvě Washington „plánuje nanést raketový a bombový útok na vládní čtvrti v Damašku,“ poukázal Gerasimov.

Náčelník štábu uvedl, že v Damašku jsou nyní ruští vojenští poradci a zástupci Centra pro usmíření válčících stran a vojenská policie.

Důsledky možného útoku USA na syrské vládní síly budou ty nejtěžší, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na tiskové konferenci.

V pondělí na zasedání Rady bezpečnosti OSN vyslankyně USA Haleyová uvedla, že Washington je připraven na nové akce v Sýrii, „pokud je to nutné“. Připomněla, že po chemickém útoku v Sýrii Chan Šajchnu 4. dubna 2017 USA bombardovaly leteckou základnu Šajrat, z níž, podle prohlášení Washingtonu, syrští vojáci uskutečnili chemický útok, a kdy Rada bezpečnosti OSN „nemohla jednat.“

Lavrov řekl, že po zprávách o použití sarinu v Chan Šajchunu v dubnu 2017 mu zavolal americký ministr zahraničí Rex Tillerson a požádal o pomoc k přístupu na scénu odborníků. „Dohodli jsme se s Damaškem, že takový přístup bude poskytnut, když jsme poslali tuto informaci do Washingtonu, řekli: „Děkujeme, již to není nutné“, a pak zaútočili na letiště,“ řekl Lavrov.

„Jedná se o informace, které jsme opakovaně donesli našim americkým partnerům jak přímo, tak prostřednictvím médií, a které jsou obecně ignorovány. Proto v případě, že dojde k dalšímu úderu tohoto druhu, budou následky nejvážnější. Paní Haleyová musí pochopit, že to je jedna věc nezodpovědně využívat mikrofon v Radě bezpečnosti OSN, a druhá – kdy vojáci – jak ruští, tak američtí – mají komunikačních kanály a v těchto kanálech bylo velmi jasně řečeno, co je možné a co se nesmí. A americká koalice to velmi dobře zná,“ řekl Lavrov novinářům.

Rusko v případě ohrožení života ruských vojáků v Sýrii uplatní odvetu

, varoval pak na briefingu Valerij Gerasimov náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil.

„V případě ohrožení života příslušníků ozbrojených sil Ruské federace uplatníme odvetná opatření dopad jak na rakety, tak i jejich nositele, kteří je použijí. Opatření na další normalizaci situace okolo syrského hlavního města pokračují,“ dodal Gerasimov.