C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Volba prezidenta není volba MISS

pravyprostor.cz

Volba prezidenta není volba MISS


KAREL POHNER

Volíme si kapitána lodi, který má loď vést mezi útesy, dokázat udržet směr demokracie a svobody a především udržet loď nad pomyslnou hladinou. Neplujeme sami, naše flotila evropských lodí, které následujeme a snažíme se je výkonem svého ekonomického motoru dostihnout, nám byla v posledních 50 letech vzorem.

Ti nejbystřejší a nejzasvěcenější z nás alarmovali před více než 10 lety, že lodě flotily EU se začínají povážlivě stáčet směrem, kterým jsme nevyplouvali a plout ani původně nechtěli a neměli. My ostatní, kteří jsme stále ještě nadšeni z toho, že jsme se zbavili otěží komunizmu, jsme to nebrali dlouho vážně a věřili jsme, že západní Evropa a USA jsou takové, jaké je známe z minulosti a jaké obdivujeme. Bohužel pomalu zjišťujme, že epidemie marxistické ideologie postupně zachvátila Evropu, kde dopadá na úrodnou půdu frustrovaného Německa svojí fašistickou minulostí či socialistické Francie.

U zrodu EU byli lidé jako zakládající prezident Evropské komise Walter Hallstein – bývalý člen NSDAP, odsouzený nacistaa posléze předseda správní rady BASF (původně IG FARBEN, která dodávala do koncentračních táborů plyn ZYKLONE B)Fritz  Teer Meer a další. O původním záměru zakladatelů EU je dnes již těžké spekulovat. Každopádně EU do které jsme vstupovali byla založena na smlouvách a principech demokracie. To se postupem času měnilo. Nyní EU už zahodila přetvářku demokratické organizace. Německo zavedlo cenzuru a připravuje ji pro celou EU a chrlí stovky zákonů omezujících svobodu. Chce nás odzbrojit, osidlovat nás migranty i proti naší vůli, financuje média a organizace, které nás „vychovávají“ a tvoří pro nás falešné obrazy světa, omezuje naše pravomoci a cenzuruje historii a tradice. Z EU se stala nevládní organizace ovládaná úředníky z fašistickou minulostí a marxistickou ideologii, kteří směřují Evropu k nesvobodě podle svých zrůdných vizí. Jako každá totalita se EU zacyklila v byrokratické smyčce a jde k totalitě. Takto nemocná a oslabená Evropa je obsazovaná lidmi s nedemokratickou a agresivní ideologii Islámu. Je to náhoda, že islámský svět za druhé světové války spolupracoval s Hitlerem a nyní ho Německo opět vítá? Tento nelegální přísun nekompatibilních hord je podporován EU, která připravuje jejich přidělování do protektorátních zemí východní Evropy.

A teď stojíme před volbou kapitána, od kterého očekáváme co? Chceme uhlazeného a ohebného intelektuála bez zkušeností, který žádnou loď nikdy neřídil a co je mnohem horší, který nemá představu o kurzu lodi a bude v závěsu za EU i když bude směřovat do pekla nebo ke dnu? Nebo svěříme své životy ostřílenému vlkovi, který je arogantní a mluví jak námořník, ale umí sakra dobře vést loď, dokáže se vyhnout útesům a držet kurz i v bouři? Kapitán nemusí být snob a uhlazený seladon, to není volba MISS sympatie.

Jen moudrý člověk dokáže ocenit a volit pravdu, kterou nechce slyšet a kterou říká člověk, kterého sám nemá ani rád. Važme si pravdy a svobody a nenechme se ošálit povrchním pozlátkem tápajících komediantů a hamižných politiků.