C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Když se pravda potvrdí

pravyprostor.cz

600 000 práceschopných migrantů v Německu je na dávkách, ale my se to nedozvíme


MIGRANTI

PETR ROBEJŠEK

25. prosince byla na všech německých serverech zveřejněná zpráva o tom, že v polovičce tohoto roku bylo 600 000 nepracujících, byť práce schopných, migrantů registrováno jako příjemci základního sociálního zabezpečení Hartz IV. To je oproti minulému roku přírůstek o 250 000 osob. Jsem sice přesvědčený, že skutečná čísla jsou ještě vyšší, ale člověk je vděčný i za náznak objektivní informace.

Německé noviny a servery tedy tuto zprávu přinesly, ale v těch českých jsem ji hledal marně. Naposledy jsem si prošel naše servery dnes dopoledne, ale o tomto tématu jsem nenašel ani slovo. Ale fakt je, že se mi hledání přesto vyplatilo. Představte si, že na Rýnu narazila hotelová loď do pilíře mostu. Teda, to jsou věci.

Proč o tom mluvím? Asi si také vzpomínáte, jak nám česká média v roce 2015 vysvětlovala, že do Německa míří vlna prácechtivých a vzdělaných mladých lidí. Dozvěděli jsme se, že příliv migrantů je pro Německo nutný příspěvek pro řešení jeho demografického problému. A mnohý náš dychtivý žurnalista ještě přidal, že bychom si z toho měli vzít příklad. Ti kteří přicházejí k sousedům budou prý Němcům platit jejich penzijní systém, který nemá dost přispěvatelů, ale dramaticky rostoucí počet penzistů.

Myslím si, že si většina z Vás již tenkrát udělala stejný závěr jako já. No a teď víme, že byl pravdivý. A to je to podstatné.

Autor: Petr Robejšek