C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Když Marx naděluje…

Když Marx naděluje…

 

Ještě před pár lety by mne nenapadlo, že Marxisti a jejich ideologie budou tvořit pohádky o nebi a bohu….

Nevím, jaký rozmar to na mne skočil, že jsem na Štědrý večer zapnul přístroj, který bývá v poslední době mnohdy zdrojem šokových stavů. Není to však defibrilátor a nevolá se před zákrokem ,,nabíjím“, ale je to televizor a volá se ,,zapínám“.

Anděl Páně, to zní jako dobrá pohádka ke dni, kdy se vzpomíná narození Syna Páně…tak pošetile jsem uvažoval…a ve svém věku! Je mi stydno…

Nicméně jisté poučení přišlo, takže to nebyl tak úplně zbytečně prožitý večer, i když rozhodně nebyl Vánoční.

Neomarxisti darovali svým ochotným nástrojům, obdivovatelům, všelikým Sluníčkářům a jiným podobným tvorům, krásnou nadílku. Nás ostatní pak přibrali. Jsou tak hodní, nezištní, jak neziskovky, lidští, prostě sluníčkoví.

Nejsem žádný církevní nadšenec, ani velký znalec Bible, ale nutno říci, že anděl hrající s čertem karty v nebi – to mi přišlo, poněkud překvapivé, nicméně pro určitou sortu lidí, ještě kdysi ve skutečných náboženstvích nazývanou hříšníky, je to jistě milé překvapení. A ústní zkouška z recitování církevních frází, na jejímž základě je člověk vpuštěn do nebe – to zní taky ,,nadějně“. Konec konců, tady člověk pak může s chutí a bez omezení znásilňovat/to je prý nyní cool/, krást, nebo dokonce i vstoupit do politiky, a když je smrt za dveřmi, honem něco nastudovat a mám to v kabeli — totiž v nebi. Jen projít přes mírně otráveného anděla. No, a když bych i většinu nabiflovaného zapomněl, stačí si zapamatovat jen něco a můžu dělat v nebi aspoň svačinářku…pak se vypracuji, pohádka ukázala, že to není problém. Anděl, potvora jedna vilná, pokukuje po holkách, a když mu jednu vyfoukne čert, je plný vzteku. Čert je ale charakter, asi proto, že je černý, tak holku nesvede, což by anděl udělal, jen kdyby mohl… Ovšem anděl se pak polepší, když mu svatá Maria řádně vynadá, a dobrovolně chce za čertem do zkázy – nebo-li do mlhoviny/zajímavé, že?/. Jeho polepšení vyvolá v nebi takovou radost, že sám stvořitel začne jásat. Ovšem polepšená prostitutka Máří Magdalena ho seřve a on se hned zklidní. Když ten anděl je tak hodný, tak je hned povýšen rovnou na Archanděla a tak si může zazpívat s kandidátem na prezidenta panem Horáčkem. Ten se jistě na Archanděla vypracoval svou obratností v sázkovém hobby, což pak anděly inspiruje k dobrým výkonům v kartách s čerty. V nebi je prostě sranda a samá ušlechtilá činnost, všichni se smějí a dokonce mají veselé bonmoty, které by se u nich možná rád přiučil i současný prezident Zeman, …ten má bonmoty rád, ale prý pro ně nechodí do nebe. Vtípek o svatém Martinovi, který zdlábnul svatomartinskou husu, možná na posezení, jistě uvedl do extáze aspoň půl nebe….

Anděl a čert jsou při svém putování za jablkem ze stromu poznání, které při vzájemném pošťuchování v nebi hodí až na zem – na zemi zcela bezmocní. Nic neumí a jen před vším utíkají, aby jim někdo nenabančil. Jen když anděl poprosí nějakého ,,svatého“, pak jim nějak helfne, třeba jako socha, která na někoho spadne… Marně jsem se těšil na svatého Antoníčka v domnění, že by to mohl být elektrický rozvaděč na zádech s křídly – to by se do filmu fakt hodilo, tak snad příště. Ostatní svatí dělali, co mohli, dokonce pomohli andělovi z kriminálu….jak se říká, hustýýýýý. Postava úspěšného majitele krejčovské provozovny a jeho vysoce hodnotový postoj k zaměstnancům, mi, ani nevím proč, vyvolala obraz Evropského parlamentu, který také tak věrně dohlíží na blaho svých ,,zemiček“ a jejich zaměstnanců. Dobrý vládce je vždy na svůj lid přísný, protože ví, že ti hlupáci by si nikdy dobrovolně nevybrali to, co jim/chci říci mně/ tak báječně prospívá.

Vstup do Ráje s troskami zídek a anděl s čertem mastící karban – to jistě do Ráje přitáhne kdejakou vysokou osobnost, možná i z politiky. Takže se neomarxistům podařilo nečekané – vyvolat i v bezvěrcích zájem o nebe. Je to sice Marxistické nebe, včetně všech ,,výdobytků“, ale nebe to je – tzv. Neonebe pro nového Euroovčana…

Protože jsem správně vyškolen sdělovacími mééédii, mám několik zásadních námitek. Jako zesměšnění křesťanství a všech, kdo věří ve Stvořitele všeho, to byl slušný výkon, hodný už pokročilejšího čerta, ne-li samotného Pána Temnot /tedy nejvyššího ředitele masmédií/, ale jako solidní multikulturalista, homosexuál a genderista jsem zklamán. Vyškolen oblíbeným večerníčkem vím, že na sluníčko patří jen tmavá barva a že i Sněhurka musela být přebarvena a to byla na zemi! No a v nebi je přece sluníčka mnohem víc…a kromě čerta klaďase – všichni protivně bílí, rasová diskriminace úplně ukázková. Je to skoro na žalobu, doufám, že se toho nějaká neziskovka chytí. Takhle soudruzi, ty evropské hodnoty nevybudujeme ani v páté pětiletce. A když jsem se pokoušel přepočítat počet žen mezi anděly, taky se mi nezdálo, že by pravidla genderu byla naplněna. Musíme jistě kladně ohodnotit, že mezi nevyššími byl Král sázek, ale to nenahradí spravedlivý počet žen a už vůbec to nevyrovná rasovou nevyrovnanost. A kde jsou, ptám se vážně a s důrazem, naši chudáci imigranti? Proč tam nejsou vůbec zastoupeni? A co piráti, nikde ani jeden. Hanebné! Doufám, že orgány činné v příslušných srovnávacích komisích z toho vyvodí příslušné sankce a uplatní je na Rusku. Vůbec mi to připadá, že za těmi nedostatky mohli být zase ti darební ruští hackeři… Už dnes se těším na příští díl filmu. Věřím, že se autoři poučí, nebo budou poučeni, či nahrazeni, takže se dílko konečně zaskví v plné své ideologické ,,kráse“… No kráse asi těžko, tak řekněme reálněji, v celé neomarxistické hodnotě. Věřím, že pak budou sedadla před televizory plně obsazena a i sqoterům bude narychlo zaveden proud do jejich plnoprávně zabraných obydlí, včetně politiky tak oblíbené Kliniky. Feťáci a smažky si ten večer určitě ani nešlehnou a přesto se budou s obdivem ptát, co to hulíš kámo, to je ale matroš…

Ale vážně – neomarxistické praktiky, penetrované do nás všemi otvory, zde předvedly svou novou útočnou strategii. Není třeba potlačovat projevy křesťanství, bojovat proti náboženství a sundávat jejich symboly ze zdí. Stačí je postupně zesměšňovat. Dnešní konzument si toho ani nevšimne, ale postupně bude převychován, takže si přechodu k Islámu ani nevšimne a pokud snad ano, pak s úlevou, možná i nadšením, že už ten výkrm pitomostmi skončí.

Kdyby někdo takto zhanobil symboly a princip Islámu, už by běhal bez hlavy, ale křesťanství je už všem jen pro srandu a každý si na něj může plivnout, protože ono není hájené a je předurčeno k likvidaci. Jestli se církev sama znemožní svými skandály a chováním svých ,,reprezentantů“ je její věcí a je mi to úplně jedno. Že se ale uráží symboly, které stále ještě dávají mnohým slušným lidem naději a víru, že je něco lepšího, vyššího, než zvrhlost lidí – to považuji za podlost. A že je to ,,sranda“ mne nijak neuklidňuje.

Jsou věci a hodnoty, ze kterých se sranda nedělá. Protože když zlikvidujeme vše, co ještě může vyvolávat úctu, pak nezbude nic, co by nám pomohlo přežít to, co přichází. A pokud je nám to dnes jedno, věřím, že zítra či pozítří budeme s hořkým smutkem a trpkostí vzpomínat a nadávat sami sobě, že jsme nepozvedli hlas proti ničení jediné naděje, kterou nám nikdo nemá právo vzít.

A když už jsou nám muslimové dáváni za vzor, vezměme si z nich v tomto příklad. Ti by nedovolili, aby jim kdokoliv šlapal po hodnotách, které jim podepírají životy. Copak my už nemáme nic víc, než pitomou zábavu, honbu za reklamou doporučenými předměty a tupé krmení se konzumem, jako hovádka určená na porážku? Pak mají pravdu ti, kteří říkají, že bílá rasa je zralá na likvidaci a že jí nebude škoda.

Štědrý večer není Silvestr, víra není kabaretní pořad, lidská důstojnost není nový krém na boty – alespoň toto trio mi večerní pořad ,,české produkce“ přinesl.

A nádavkem k tomu ještě i jedno přikázání: Chceš-li duši svou zdrávu zachovati, musíš TV rychle vypínati…