C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Jak se dělá agitace

aeronet.cz

Europoslanec Štětina způsobil další skandál mezi rodiči studentů. Gymnazistům z Aše promítal film Člověka v tísni o džihádistovi Šamilu Basajevovi z Čečny a vykládal o ruské propagandě. Omlouval přitom tu americkou, v USA prý vládne dokonalá demokracie! Nalejvárna od Štětiny byla pro studenty povinná, rodiče si mysleli, že jde o cestopisnou přednášku!


Redakce AE News byla upozorněna na další skandál českého školství, tentokrát ze západu Čech z Aše. Studenti tamního gymnázia [1] se zúčastnili v místním kulturním centru LaRitma už 3. listopadu přednášky europoslance Jaromíra Štětiny o ruské propagandě. Účast na přednášce byla podle informací pro studenty povinná a kromě studentů byla přednáška dostupná i místní veřejnosti. Štětina poskytl mj. i rozhovor regionální televizi MVTV, kde zazněly neuvěřitelné informace, nad kterými zůstává rozum stát. Štětina nejprve vyprávěl o tom, co je to hybridní válka. Poté se pochlubil tím, jak jezdí často na Ukrajinu na Donbas, a že Ukrajinci bojem proti Rusku chrání de facto i Česko. Reportérovi zapomněl uvést, že na Donbas jezdí navštěvovat jednotky praporu Azov, což je polovojenská skupina žoldáků, které financují americké fondy.

Jaromír Štětina na jednom z gymnázií v Plzni přednáší studentům.

Co je ovšem daleko neuvěřitelnější, to je Štětinova omluva americké a bruselské propagandy, protože to jsou podle Štětiny země s dokonalou demokracií, takže jde o “dobrou” propagandu, zatímco ta ruská propaganda je špatná, protože v Rusku je autokratická vláda, která směřuje k diktátorství. Tento výrok by se měl někam zarámovat, protože to je typická ukázka Štětinovy licoměrnosti. Stížnosti na gymnázium registrujeme už z minulého týdne, když se nám ozvala maminka jednoho ze studentů, že od syna byla informována, že přednáška v LaRitmě se bude týkat cestopisných zážitků. Štětina totiž celou přednášku pojal jako ideologickou nalejvárnu do hlav nezletilých dětí, a proto redakce AE News podá podnět školskému výboru poslanecké sněmovny parlamentu ČR, aby prošetřil politickou indoktrinaci nezletilých dětí na gymnáziu v Aši. Jaromír Štětina totiž přijel do města na pozvání právě zmíněné školy a je otázkou, jestli tato iniciativa vychází přímo od školy, nebo se jedná o součást vzdělávacího plánu pod záštitou MŠMT.

Tohle je možné jenom v Česku. Bývalý agent StB promítá studentům film profláklé neziskovky, který ospravedlňuje džihád v Čečně

V celé přednášce byly šířeny lži, nesmysly, dezinformace nejhrubšího zrna a co je nezávažnější, v diskusi nebyla žádná oponentura, nebyl tam nikdo, kdy by mohl uvést dezinformace Jaromíra Štětiny na pravou míru. Ve vyspělých zemích západní Evropy, kterou se Štětina zaklíná, je politizace školství přísně zakázána. Na přednášce byl promítán i propagandistický protiruský film “Odvrácená strana světa” z přelomu tisíciletí, který Štětina natočil ve spolupráci s neziskovou organizací Člověk v tísni. Ta je přitom napojená na operační aktivity americké zpravodajské služby skrze americkou neziskovku USAID, se kterou Člověk v tísni úzce spolupracuje v konfliktních zemích světa, kde samotný USAID působit nemůže z bezpečnostních důvodů. Dokument je profesionální protiruskou propagandou, ale velmi průhlednou, je v ní vidět rukopis americké CNN a pokus o vykreslení islámského terorismu v Čečně v příznivých barvách a stejně úlohy Šamila Basajeva, se kterým Člověk v tísni v dokumentu dokonce natočil rozhovor.

VIDEO – Dokument Člověka v tísni o tom, jak “stateční islamisté” v Čečně brání svoji zemi před zlými Rusy.

Mimochodem, už v tomto velmi starém dokumentu je vidět pokus neziskového sektoru o propagaci islámu a vykreslení džihádistů jako obětí těch zlých a rozpínavých Rusů. Pouštět gymnazistům takováto videa, která glorifikují islámského teroristu č. 1 na Kavkazu, to je neuvěřitelný skandál a podnět naší redakce bude předán i bezpečnostnímu výboru poslanecké sněmovny, aby se touto kauzou zabývala. Je naprosto nepřípustné, aby europoslanec propagoval a promítal studentům českých škol filmový dokument, který oslavuje a omlouvá teroristy z Kavkazu a takové postavy jako byl Šamil Basajev. V dokumentu Basajev říká lidem z Člověka v tísni, že Rusové jsou neznabozi, že je mezi nimi málo věřících (myšleno v Islám). Další džihádista v dokumentu o Rusech říká, že jsou kanibalové. Když se rodiče studentů v Aši dozvěděli, že Štětina promítal dětem v LaRitmě promo dokument o islámském džihádu v Čečně a o jeho vůdci Šamilu Basajevovi, spustila se vlna nevola v řadách rodičů, kteří se zajímají o politiku.

Agent “Plavec”, udaná spolupracovnice, práce pro 1. Správu SNB

Europoslanec Jaromír Štětina byl veden jako spolupracovník StB pod krycím jménem “Plavec” [2]. V roce 1977 udal StB svoji spolupracovnici Šárku Neumannovou za to, že na pracovišti rozšiřovala dokument Charty 77. Vzápětí po tomto udání Jaromír Štětina u StB povýšil a byl převeden pod 1. Správu SNB (Rozvědka). Co je opravdu zajímavé, to je Štětinova pozice ve svazcích StB, kde jsou pouze informace o převodech záznamu do sekce “Jiného určení”. To byla skupina svazků, které nechal v listopadu a v prosinci 1989 zničit tehdejší šéf StB Alojz Lorenc. Svazky zvláštního určení obsahovaly živé operátory StB v cizině a agenty nasazené v cizích diplomatických sborech. Část těchto svazků se však znovu náhle objevila v polovině 90. let ve vlastnictví kmotra pražského podsvětí Františka Mrázka.

Gymnázium v Rakovníku, zde taktéž Štětina vyprávěl o ruské propagandě.

Jaromír Štětina po roce 1989 přeběhl na druhou stranu a začal pracovat proti Rusku, do kterého před rokem 1989 tak často jezdil a obdivoval přírodu a sjížděl ruské řeky (odtud jeho krycí jméno “Plavec”). Přeběhnutí na druhou stranu zřejmě proběhlo způsobem, že udal americké straně skupiny operátorů 1. Správy SNB, kteří byli v 1. polovině 90. let zavražděni v USA a dalších zemích na západě. V redakci AE News máme informaci o 26 bývalých agentech 1. Správy SNB, kteří za podivných okolností zemřeli v USA, ve Velké Británii, Francii a Německu mezi 17. listopadem 1989 a 31. prosincem 1993.

Jaromír Štětina zřejmě rozkryl po listopadu 89 pro Američany skupiny rezidentů 1. Správny SNB v západních zemích a za odměnu, za svoji zradu národa, se mu dnes dostává ochrany od Američanů. Považuji za naprosto neuvěřitelné, že bývalý agent StB dnes jezdí po českých školách a promítá dětem propagační džihádistická videa z Čečny natočená neziskovkou Šimona Pánka. Chápu sice, že Česko snese fšecko, ale tohle je opravdu moc. Není přece normální, aby někdo, kdo má takto pokřivěný morální profil, přednášel našim dětem.

Článek z Listů Ašska.
Za zády rodičů přednáší dětem bývalý agent StB. Česko snese fšecko?

Důvod, proč Jaromír Štětina má takový alergický postoj k Rusku, může vyplývat právě z toho, co se stalo těsně po listopadu 1989. Komunistická 1. správa SNB byla pod přímou direktivní kuratelou pražské expozitury KGB a zahraniční rezidentury probíhaly právě ve spolupráci s KGB. Máme vážný důvod se domnívat, že Jaromír Štětina udal po roce 1989 Američanům nejen české rezidenty na západě, ale i některé ruské.

Pokud je to skutečně tak, potom se Jaromír Štětina nachází na ruském nechvalně proslulém seznamu zrádců KGB (Список предателей КГБ), který je rozsudkem smrti s neurčeným datem vykonání. To by potom znamenalo, že Štětina disponuje ochranou jiné tajné služby, která mu poskytuje nedotknutelnost. Servilita, s jakou Štětina šíří protiruskou propagandu, dává celkem tušit, že mu ochranu poskytuje americká zpravodajská služba. Existuje mnoho politiků, kteří si nechají zaplatit za protiruskou rétoriku, ale u Štětiny se to zdá osobní. Doslova má z Ruska opravdu panický strach, není to jenom mediální nátěr. Takže právě toto by mohlo být důvodem jeho děsu z Ruska.

Článek o besedě se Štětinou na stránkách gymnázia v Aši.

Sdílejte a šiřte prosím tento článek na sociálních sítích, ať se lidé a rodiče zajímají o své děti, ať se starají o to, kdo chodí do škol jejich potomků na přednášky. Rodiče z Aše potom vyzývám, aby se více zajímali o to, proč právě do jejich města přijel přednášet bývalý operativec StB a proč dětem promítal propagandistické video, které omlouvá čečenské džihádisty z přelomu tisíciletí. Pokud se nebudete zajímat, co se děje ve školách vašich dětí, systém vám přeporgramuje vaše potomky na muslimské vítače a podporovatele islámského džihádismu, který půjde ruku v ruce s protiruskou hysterií.

-VK-

Šéfredaktor AE News