C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


V předvečer voleb.

V předvečer voleb…

Tyto volby jsou jistě mnohem důležitější, než všechny za posledních několik let. V těchto volbách už nejde jen o nějaký nepořádek, chaos a různé zájmy, kradení a lhaní politiků. Nejde o to, kdo si kolik nahrabe, jestli bude dost másla a za kolik, jde o mnohem více. Ze sporadických zpráv ze světa je zřejmé, že se všude ,,cosi“ děje. Svět je rozpolcen a všude povstávají různé skupiny, které dělí státy a národy na vnitřní i vnější bojiště. A stále se to stupňuje. Prognózy jsou i přes monotónní ujišťování politiků – děsivé. Bude třetí světová válka? Budou i u nás atentáty ,,běžné“? I nám budou v médiích a politici říkat, že to patří k životu/…i když vás zavraždí?/, musíme si na to, že budeme vražděni jen zvyknout, je to prostě normální, hlavně se nesmíte bát a musíme dělat, jakoby nic. Když vám výbuch utrhne nohu a manželce hlavu, dítě vyhodí na střechu – těžko si řeknete, že je to normální. Ani ten politik by to v té situaci neřekl. Zaplaví nás milióny nepracujících, nespokojených a podrážděných imigrantů z každého konce světa a budou křičet, že chtějí domy, auta, ženy a my že jim v tom překážíme? Budou naše děti vyučovány ve škole, jak mají onanovat a že jediný dobrý samec je černoch? Budeme donuceni vstoupit do islámské víry, když většina národů budou islamisté, kteří to požadují? Začne USA válku s Ruskem, které obkličuje, zastrašuje a míří na něj zbraně? A my sklidíme odvetný jaderný déšť raket, až Rusku dojde trpělivost a začne pálit na vše kolem, co ho ohrožuje? I na nás, pochopitelně, když mu jdeme se zbraněmi na jeho hranice vyhrožovat. Kolik stupidních, otravných a život i ekonomiku ničících nařízení nám zase připraví EU? Vnutí nám politici euro? Nebo nám ho vnutí Německo? Bude naše armáda řízena Německem, když už tu nějaké pokusy o to jsou? Takové otázky stojí před námi a před politiky, kterým pomůžeme do sedla.

A politici žvaní, pomlouvají a svalují vinu na druhé politiky. Masmedia lžou, jak když tiskne/ …a skutečně to pak i někdo tiskne/ a zamlčují vše, co se jim nehodí, zveličují vše, co se jim hodí a upravují to, co upravit potřebují. Škoda času jim věnovat sebemenší pozornost. Alternativní media se snaží předkládat jiné zprávy, většinou přímo opačné, ale ověřit si to čtenář stejně nemůže. A mlčící dav lidu, ta masa nezvyklá sama myslet a sama se rozhodovat…ta je unavená, nechce se zabývat takovými nepříjemnými a nejasnými věcmi…chce se bavit, něco si koupit, jet na dovolenou a sednout k bedně k něčemu nenáročnému a příjemnému…

Zkrátka situace je složitá a klade velké, pro nás nezvyklé, nároky na každého z nás. Ano, člověk by před tím nejraději někam utekl, ale ono není kam. Ani počítačová hra, ani film, seriál, tlachání o banalitách na FB, ani dovolená u Turka…nic nás nezbaví budoucnosti a od nás se čeká, že ji ovlivníme. Když ne my, tak ONI určitě. Někdo ji vytvoří k obrazu svému. Jestli to bude obraz Direktiv EU, Evropského chalífátu, Homosexuální společnosti, Pedofilního ráje dětí, Jaderného obohacení, či ještě chvilkového dožití zbytku života v troskách domu se vzpomínkou na citát, že ,,živí záviděli mrtvým“… o tom všem budeme od zítřka spolurozhodovat my. Určitě, to je jisté! Ať člověk půjde k volbám, nebo ne, ať zvolí toho, či onoho, to vše bude hozeno na misky vah pro budoucnost Českého národa.

Neztrácejme naději! Neztrácejme víru v možnost lepších zítřků. Pokud si je zasloužíme, mohou přijít, přes všechny děsivé prognózy. Nenechme se znejistit! I alternativní servery v posledních dnech začínají místo naděje šířit jistý nihilismus. Také mění postoje ke kandidátům a to pár dnů před volbami přinese do řad nejistých a nerozhodnutých voličů jen další nejistotu. Ještě před pár dny byla strana pana Okamury ukazována, jako jistá naděje pro náš národ a nyní se začínají šířit kritiky, pochybnosti, nedůvěra, dedukce, jak se snad někdy může v budoucnu chovat, jestli se změní, nebo se snad už změnil… To nic dobrého nepřinese. Ti lidé, kteří se po velkých vnitřních bojích probojovali od propagandy masmédií až k alternativním postojům a na těchto serverech hledají posilu, jsou pak pár dnů či hodin před volbami opět vrženi do chaosu…

 

Proto opakuji, nenechte se otrávit. Když jste se dopracovali k nějakému názoru, postoji, nenechte do sebe vnikat pochybnosti a rozkladné myšlenky. Ani alternativní zdroje nejsou spása, neomylnost a Pravda, ale jen lidská snaha nabídnout širší pohledy na svět. A tak je třeba to brát.

A když už jsem zmínil pana Okamuru. Dovolím si přidat odkaz na medailonek s ním. Není o politice, ale o něm, jako člověku. I z toho se dá něco vytušit a udělat si obrázek, který nebude tak svázaný s politikou, která vše jen zatemňuje a pošpiňuje.

Přeji vám k zítřejším volbám odvahu, svobodnou mysl a šťastnou ruku. ZF

13. komnata Tomio Okamury