C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Islám dobývá Španělsko

czechfreepress.cz

Islám potichu dobývá Španělsko – Czech Free Press

Miroslav Suja

„Před pěti staletími byli vytlačeni křesťany, nyní jsou Arabové zpět ve Španělsku a za petrodolary nakupují zemi, získanou od jejich předků mečem.“James M. Markham, The New York Times, 1981.

Madridský deník ABC napsal, že 800 mešit ve Španělsku je mimo kontrolu. Španělský deník La Razon uvedl, že příčinou islamizace Španělska jsou investoři z perského zálivu, země jako například Katar. Saudové spustili nový španělský televizní kanál Córdoba TV. Televizní stanici ve Španělsku má i Irán.

Jejich snem a cílem jejich úsilí je obnova „ztraceného španělského kalifátu“. Někteří islamisté se o to snaží bombovými útoky, jiní penězi a dawou, islámskou propagandou. Druhý způsob může být ještě efektivnější než ten první.

Slavnost v roce 2003 byla ohlášena bombastickými titulky: „Po čekání delším než 500 let, se španělským muslimům konečně podařilo postavit vlastní mešitu ve stínu Alhambry, která byla kdysi symbolem islámské moci v Evropě„. Událost sledoval štáb Al Jazeery: muezzin poprvé za pět století vyšplhal na minaret Velké mešity v Granadě, aby svolal věřící k modlitbě.

Od Usámy bin Ládina po samozvaného kalifa, Abu Bakra al Baghdadi, se všichni vůdci globálního džihádu – včetně teroristické buňky, která zabila v Barceloně 17 lidí – zmiňovali o Španělsku, jako o zemi, která má být dobyta Islámem. Nejedná se ovšem jen o džihád. Je zde také „tiché dobývání„, jak to nazval francouzský časopis Valeurs Actuelles. Tiché dobývání je zákeřná snaha znovu islamizovat Španělsko prostřednictvím kulturních center, mega-mešit, obracení na víru, konverzí a finančních investic. Tento nenásilný způsob podrobování je aplikován již nějakou dobu a je podporovaný zeměmi jako Katar a Saudská Arábie. Podle bývalého velitele britských sil v Iráku, generála Jonathana Shawa, obzvláště tyto země šíří prostřednictvím financí radikální Islám a vytvářejí tak „časovanou bombu„.

V roce 1981 New York Times poprvé podrobně popsaly, že „po pěti staletích od vystěhování křesťany, jsou Arabové zpět ve Španělsku a za petrodolary nakupují zemi, získanou od jejich předků mečem.“ V té době Španělsko ještě ani neuznalo stát Izrael a španělský monarcha pravidelně navštěvoval saudského prince Fahda, který relaxoval na jihu Španělska. Poté přišla řada na Kuvajt: „Ve druhé polovině osmdesátých let, v době španělské konjunktury, Kuvajt začal nakupovat velké korporace a investovat„.

Od té doby arabské monarchie směřují do Španělska obrovské investice. Některé nejznámější budovy v Madridu a Barceloně, o Costa del Sol nemluvě, jsou nyní ve vlastnictví arabských investičních skupin, od stadionu Santiago Bernabeo v Madridu po W Hotel v Barceloně. V Marbelle, jen pár metrů od Mešity krále Fahda, se nachází Alanda Hotel, který nabízí halal stravu a služby k uspokojení poptávky muslimské klientely. V roce 2011 koupila International Petroleum Investment Company, společnost kontrolovaná emirátem Abu Dhabi, druhou největší španělskou ropnou společnost Cepsa.

Minulý únor navštívil španělský král Felipe VI Saudskou Arábii a ohlásil, že Španělsko posílí ekonomické, obchodní a investiční vazby s Islámským královstvím. Před tím, v roce 2012, Saudi Aramco přidělila španělským společnostem projekty v hodnotě 700 milionů USD (15,4 mld. Kč). Španělsko a Katar uvažují o založení společného investičního fondu o objemu 1 mld. USD (22 mld. Kč), který by pomohl státům z perského zálivu investovat v Latinské Americe. Média v Arabských emirátech nazvala Španělsko „žhavým místem pro investice z arabského světa„. Po Kataru přišel s nákupy na španělském trhu na řadu Omán, který nedávno schválil investici ve výši 120 milionů USD (2,6 mld. Kč) do uranového dolu ve Španělsku, který má být využit pro ománské jaderné elektrárny.

Z hlediska demografie zažívají muslimové ve Španělsku ohromující nárůst populace. V roce 1990 bylo v zemi 100 000 muslimů. V roce 2010 se toto číslo zvýšilo na 1,5 milionu. V roce 2017 to již byly 2 miliony. To je za 27 let nárůst o 1900 %.

Dnes je ve Španělsku 1400 mešit. Podle Stráže španělského náboženského pluralismu(iniciativa ministerstva spravedlnosti) se jedná o „21 % všech náboženských budov všech náboženství přítomných ve Španělsku„.

Nejčastěji financuje mešity ve Španělsku Saudská Arábie. V roce 1985, s použitím výhradně vlastních peněz, otevřelo Saudské království Islámské kulturní centrum v Madridu, největší evropskou mešitu, následovalo Islámské centrum v Malaze, na které Saudové vynaložili 22 milionů EUR (dnes je v oblasti Madridu 112 mešit a Islámských kulturních center). Jak detailně popsal pro Gatestone Institute Soeren Kern, Saudové postavili mešity úplně všude, od Marbelly po Fuengirolu.

Islámské gaunerské režimy, například Irán, byly také schopny infiltrovat španělské politické strany. Podle vyšetřování dával Teherán peníze Podemosu, což je levicová strana, která od nedávna působí na španělské politické scéně.

Madridský deník ABC napsal, že 800 mešit ve Španělsku je mimo kontrolu. Španělský deník La Razon uvedl, že příčinou islamizace Španělska jsou investoři z perského zálivu, země jako například Katar. Saudové spustili nový španělský televizní kanál Córdoba TV. Televizní stanici ve Španělsku má i Irán.

Podrobnosti o této náboženské expanzi jsou popsány v knize od Ignacia Cembrera, Alláhovo Španělsko (The Spain of Allah). Zatímco počet španělských kostelů v průběhu mnoha let neprodělal výrazné změny, tak počet muslimských mešit se zvyšuje o 20 % ročně. Také Sheikh Tamim bin Hamad al Thani z Kataru nabídl, že koupí arénu La Monumental v Barceloně a promění ji v největší evropskou mešitu. Spojené arabské emiráty financovali stavbu Velké mešity v Granadě.

Jejich snem a cílem jejich úsilí je obnova „ztraceného španělského kalifátu„. Někteří islamisté se o to snaží bombovými útoky, jiní penězi a dawou, islámskou propagandou. Druhý způsob může být ještě efektivnější než ten první.

Giulio Meotti, kulturní redaktor Il Foglio, je italský novinář a spisovatel.

Překlad původního textu: The Quiet Islamic Conquest of Spain
Překlad: Jan Kuta

zdroj:https://cs.gatestoneinstitute.org/11187/islam-potichu-dobyva-spanelsko