C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


EU a máslo…na hlavě

aeronet.cz

V Česku propuká panika kvůli máslu, v obchodech vznikají fronty jako před rokem 1989 na nedostatkové zboží. Na vině je růst Číny na jedné straně a vybíjení stád skotu v Evropě v minulých letech na straně druhé. Čína neví, co se svými obrovskými dolarovými rezervami, a proto se rozhodla skupovat na komoditních burzách veškeré průmyslové mléko. Cena másla se už zpátky nevrátí, naopak bude nadále růst. Zvykejme si, toto je globalizace?

Vedoucí kolotoče

Koncem léta počátkem září pronikla i do České republiky hysterie, která doprovází neobvyklé a náhlé zdražování živočišného másla. Jen pár dní zpátky uniklo na veřejnost video z jedné české prodejny řetězce Albert, jak lidé stojí v davu u výdeje a hromadně vyprazdňují transportní krabice jihočeské Madety a skupují v obrovských kvantech kostky másla, které zrovna prodejna uvedla na akci. Výše uvedené video připomíná fronty před rokem 1989, když vznikaly fronty na některé druhy tehdejšího nedostatkového zboží. Po roce 1989 se říkalo, že v kapitalismu fronty na zboží nejsou, což ale není pravda. Lidé i v tvrdém kapitalismu stojí fronty, např. na nové iPhony před prodejnami Apple, fronty se stojí před obchody na Black Friday a v Česku na odstartování povánočních výprodejů a fronty spatříte i před českými úřady, třeba na kotlíkové dotace. Jenže v posledních týdnech se v ČR odehrává něco, co opravdu připomíná fronty z dob reálného socialismu. Vzrůstající ceny másla vyvolávají strach, obavy a s tím související snahy o spekulaci s touto komoditou, resp. s tím, z čeho je máslo vyrobené.

Panika skupování másla zasáhla už i Česko.

Během léta se toho obvykle moc neděje. Ale letos to bylo jiné, protože Čína začala od 15. června, tzn. ještě před začátkem prázdnin, skupovat ve velkém veškeré průmyslové mléko od západních producentů, ale stejně tak od producentů z Jižní Ameriky a také z Ruska. V českých médiích jste mohli zaregistrovat v průběhu srpna reakce zástupců mlékáren v ČR, kteří potvrzují, že výkupní ceny mléka se nijak nezměnily, že problém není na jejich straně. Problém vyvolala Čína, která na komoditních burzách začala ve velkém vykupovat průmyslově zpracovatelné mléko. V českých médiích zaznívají hlasy, že Čína roste a mění se její stravovací návyky. To ovšem není pravda, čínská kuchyně není něco, co se dá skokově ze dne na den změnit k jednomu konkrétnímu datu, to je nesmysl. Problém spočívá v tom, že Čína už neví, jakým způsobem diverzifikovat své obrovské dolarové rezervy, a proto začíná skupovat za americké dolary i věci, které dosud Čína nenakupovala.

Pokud Číňan vymění misku rýže za evropský naložený talíř, světové komoditní burzy s potravinami zkolabují a v Evropě nebude co jíst. Máslo je pouze prvním varováním!

Informaci máme potvrzenou ze tří nezávislých zdrojů, že vedení čínské komunistické strany v polovině června nařídilo urychlit proces snižování dolarových rezerv Číny a jejich převedení do podoby zobchodovatelných aktiv, tzn. investiční nákupy v cizině a do spotřebního růstu v Číně. A právě spotřební růst v Číně má být nastartovaný zavedením prvků západní výživy do čínské kuchyně. Čínská kuchyně je tradičně vyvážená, s vysokým obsahem rýže, zeleniny, kuřecího masa a ryb. Mohli bychom říct, že jde o relativně zdravou kuchyni. Nicméně Čína v rámci globalizace přebírá stravovací návyky západu, čínské děti jedí hamburgery z McDonald’s, hranolky a ke snídani mají západní bílé pečivo s máslem. Tyto zvyky jsou v Číně nové, protože vedení komunistické strany Číny chce celou zemi přiblížit západu ve všech směrech. My si můžeme položit otázku, jestli je to rozumné, když vidíme, v jakém stavu západní civilizace je, ale všechno to, co dnes v Číně vidíme, to by nikdy nevzniklo bez západního a přesněji řečeno sionistického kapitálu.

Fronta na máslo před jedním z obchodů Billa v Praze.

Ne nadarmo čínská města a metropole jsou kopiemi vyspělých západních měst, ale i kultura, televize, zábava, pracovní procesy, spotřeba a nepřetržitý růst jsou naprosto věrnými kopiemi západního systému neoliberalismu se všemi jeho neduhy. Čína v průběhu června tohoto roku nakoupila na západních trzích obrovské objemy průmyslově zpracovatelného mléka. Tento objem přitom Číně vydrží jen na několik týdnů, jak zaznělo před několika dny v komentáři na Bloombergu. V polovině srpna nakoupila Čína v USA dalších objemy mléka, stejně tak v Jižní Americe.

Stejně tak zazněla i poněkud děsivá informace, že když v Číně koncem minulého roku vyhlásilo čínské ministerstvo školství týden evropské kuchyně na polovinu letošního května, na komoditní burze to způsobilo pomalu kolaps a nedostatek brambor, mléka, pšenice, vepřového masa a dalších komodit. V celém světě není dostatek potravin k tomu, aby jimi bylo možné nakrmit Číňany, pokud by se začali stravovat stejně, jako západní civilizace. Pokud Číňan přejde od misky rýže k plnému talíři západního stylu, zhroutí to světovou ekonomiku s potravinami, protože nebude dost potravin na planetě pro obě civilizace, pro západní a pro čínskou říši středu.

Evropu čeká potravinová krize kvůli spekulacím na komoditních burzách

A přesně toto je důvod paniky a obrovských front na máslo, zdaleka nejen v ČR. Fronty na máslo jsem viděl minulý týden i v Bruselu. Všechno průmyslově zpracovatelné mléko skupuje Čína. Pro evropského spotřebitele tím vzniká boj na trhu pomocí ceny. Pokud Evropan chce mít máslo, musí přebít cenu, kterou nabídne Číňan. Bohužel, z rostoucí ceny másla nemá producent mléka žádné zisky, výkupní ceny mléka se nezvýšily. Všechno je to způsobeno spekulanty na komoditních burzách v Londýně, v Amsterdamu a v New Yorku, kteří nakoupí mléko od producentů, ale na komoditní burze navýší cenu, protože Čína tlačí poptávku po mléku a ceny másla a dalších navázaných produktů potom v Evropě rostou.

Česká republika by toto nemusela řešit, kdyby nebyla členem Evropské unie a nebylo ji nařízeno vybít miliony krav v průběhu uplynulých 28 let. Přečtěte si zde článek z mainstreamu z roku 2009 o tom, jak se plánuje další kolo vybíjení krav kvůli členství v EU, které ničí české zemědělce a kravíny. Když alkoholik a opilec Václav Havel v roce 1989 kázal z Melantrichu o tom, jak je všude špatně v Československu, tak kostka másla stála 10,- Kčs a na území Čech a Moravy bylo 3,5 milionu dojnic holandského typu, které dojily mléko s vysokým obsahem laktózy, která je nezbytná pro produkci vysoce tučného mléka v organismu dojnice.

Tzv. “Havlova křivka.” Pokles počtu dojnic a prasat v ČR.

Po 28 letech má ČR jenom 1.4 milionu dojnic [1], a přestože v produkci mléka je ČR i tak soběstačná, v produkci másla jen ze zhruba 30%, jak zaznělo před několika dny v České televizi. Tento nepoměr je způsoben tím, že po roce 1989 došlo k mediálně řízenému přechodu české domácnosti od živočišného másla k rostlinným tukům a krávy v českých stádech byly vyměněny za jiná plemena, která mají mléko s menším obsahem laktózy a tím pádem maji i méně mléčného tuku. Jistě si pamatujete, jak po dobu celých 90. let jely v televizi reklamy na rostlinné tuky jako Rama apod. Celou dobu reklamy tvrdily, že rostlinné tuky jsou zdravé pro srdce a snižují hladiny cholesterolu v krvi.

Jenže v průběhu roku 2016 začaly do médií pronikat znepokojivé informace, že dlouhodobá konzumace rostlinných tuků způsobuje infarkty, zvyšuje riziko kornatění tepen, perforace střev v pokročilém věku a také i diabetes druhého stupně. Největším rizikem jsou především transmastné kyseliny v rostlinných tucích. Ztužené rostlinné tuky se vyrábí v chemických laboratořích za použití vodíku a chemické redukce, při které vznikají právě transmastné kyseliny. Ty lze z tuku eliminovat dalším chemickým zpracováním, ale to zdražuje výrobu. Kuchaři radí, aby se lidé rostlinným tukům zcela vyhýbali.

Pro Slovany žádnou hygienu, jen vodku a tabák!

Otázkou ale je, proč jsme toto nevěděli počátkem 90. let? Protože cílem byla genocida slovanského národa. A tento cíl dosud zůstává v platnosti. Jistě si pamatujete na video o prioritách řízení. Řízení na 5. prioritě definuje prostředky nepřímé genocidy. Video je zde. Výrok Adolfa Hitlera na adresu Slovanů je dodnes platný: “Pro Slovany žádnou hygienu, jen vodku a tabák!” Proto po roce 1989, když došlo k pádu moci prediktora SSSR v bývalých sovětských satelitech, začala genocida jednotlivých slovanských národů v Evropě. Rozbíjení národních armád, rozkrádání a privatizace, tunelování bank a zdrojů. Rozbití slovanské Jugoslávie, dvě války v Jugoslávii. Vznik islámského Kosova pod kontrolou amerických neoconů. A pokud chcete důkaz, že genocida slovanů na 5. prioritě stále pokračuje, podívejte se na několik dnů starou studii WHO (Světové zdravotnické organizace), která zařadila Českou republiku na vrchol nejnezdravějších zemí celého světa [2]. Na dalších místech najdete koho? Další slovanské národy v Evropě! Cui bono?

10 nejnezdravějších zemí světa.
Žebříček nejnezdravějších zemí na světě podle WHO
  1. Česká republika
  2. Rusko
  3. Slovinsko
  4. Bělorusko
  5. Slovensko
  6. Maďarsko
  7. Chorvatsko
  8. Polsko
  9. Lucembursko
  10. Litva a USA

V první desítce se nachází 7 slovanských zemí. Stejně tak nepřekvapí ani USA, kde je strava opravdu nezdravá, ale že jsou až na 10. místě spolu s Litvou, to opravdu je překvapení. První místo ČR v této nelichotivé tabulce je způsobeno tím, že český potravinový trh je skládkou Evropy. To nejhorší, co by se nikde jinde neodvážili uvést na trh, to pošlou do českých supermarketů a dají zboží na akci. Kde jinde než v ČR by mohlo beztrestně projít, že na trh se dostanou výrobky, které obsahují jed na krysy [3], posypovou silniční sůl [4], jedovaté maso [5].

Genocida a hladomory, nejde jen o máslo, to samé se děje i s léky, české lékárny jsou prázdné, mnoho léků je dlouhodobě vyprodáno, končí v Číně!

Nejsou to omyly výrobců, je to součást řízeného plánu, aby slovanské národy byly vyhubeny, aby onemocněly, aby byly zdegenerovány, obsazeny jinou kulturou, přeprogramovány. Vybíjením krav to začalo v 90. roce, vybíjením českého obyvatelstva to skončí, až evropská armáda a islámští vojáci budou obsazovat Českou republiku a vyhánět české obyvatelstvo dále na východ, na Sibiř. Ten, kdo neumře do té doby na otravu, na diabetes, na infarkt a indukovanou demenci, ten bude muset znovu utíkat pod ochranu Ruska. Politici vám nejprve vybijí krávy, potom vás nechají rvát se ve frontě o kostku másla a když vám běhají muslimové s noži pod okny, vyzvou vás k solidaritě a sdílení vašich domovů s vašimi budoucími katy. Mnoho lidí si všimlo, že se něco děje, až když začala růst cena másla. Ale už minimálně dva roky se to samé jako s máslem děje s vybranými typy léků v lékárnách, které jsou nedostupné, protože většina produkce končí v Číně. Ta totiž přechází nejen k evropské stravě, ale i k západní medicíně. Odklon od tradiční čínské medicíny bude znamenat obrovské problémy pro zásobení léky v západní civilizaci.

Jakmile začne fungovat CETA, obrovské množství potravin začne kvůli spekulantům z EU proudit na kanadský trh. Stoupnou ceny dalších komodit, máslo je jenom začátek.

Takže, co nás čeká do konce roku? Český občan, který pracuje za čtvrtinovou mzdu než jeho kolega v Německu, se před Vánoci opět zadluží u půjčkových společností, jejichž reklamy zaplavují české televizní stanice, aby mohl nakoupit na Vánoce předražené máslo. Evropská unie mezitím připraví kvóty na migranty a po Novém roce a s novým premiérem začne nová éra kolonizace ČR migranty, stejně jako pod novou německou kancléřkou nastane kolonizace celé Nové Evropy. Číňan bude nakupovat veškeré mléko v Evropě a český dělník bude muset místo snídaně vypustit rohlík s máslem za něco jiného. Evropská unie možná vymyslí dotace pro zemědělce, aby měli více krav. Ale poptávka Číny sotva bude ukojena vyšší produkcí mléka. Pokud jednotlivé země EU nezačnou chránit svůj potravinový trh před spekulanty na komoditních burzách, dopadne to velmi špatně.

-VK-

Šéfredaktor AE News