C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Kdo chce vyhrát udáváním-je sám šmírován

Objevila se zpráva, že tzv.Účtenkovka, tedy aplikace, kam uživatelé nahlašují svůj nákup, za účelem udání prodejce finanční zprávě, jsou při tomto aktu šmírováni tím, komu to nahlašují.

A já říkám ,,Hurá, ja to tak správné“, kdo se chce kamarádit s finanční zprávou, ten jí musí být zcela otevřen, jako její nástroj, přítel a bratr. Takže je správné, že bude řádně lustrován, zdokumentován a uložen. Konec konců, souhlasí s tímto systémem směrem ke druhým, pak musí souhlasit i směrem k sobě. Tleskám všem…

Cituji z Novinek:

Registrovat účtenky mohou lidé prostřednictvím formuláře na www.uctenkovka.cz nebo právě prostřednictvím zmiňované mobilní aplikace Účtenkovka.

Pozornější uživatelé chytrých telefonů s operačním systémem Android ale patrně zbystří ve chvíli, kdy budou na svém mobilním zařízení potvrzovat oprávnění tohoto programu vydaného přímo ministerstvem financí.

Na příliš velká oprávnění mobilní aplikace Účtenkovka upozornil IT expert Petr Lev.

Musí totiž souhlasit s tím, že ministerstvo bude mít přístup k jejich telefonnímu číslu, identifikátoru zařízení, ale například i k číslům, s nimiž uživatel volá – tedy k informacím, které nejsou k účasti v loterii jinak vůbec potřeba.

Na příliš velká oprávnění, jaká aplikace vyžaduje, upozornil na Twitteru IT expert Petr Lev….