C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Radostné výhledy/pro někoho/

pravyprostor.cz

Za dvacet let bude Rakousko vypadat jako Afghánistán


RAKOUSKOMIGRACE

CHRIS TOMLINSON

Irácká křesťanka, která uprchla do Rakouska, varovala tamní zákonodárce, že muslimští žadatelé o azyl chtějí rakouskou společnost ovládnout a bez legislativního zásahu by se jim to mohlo podařit během pouhých dvou desetiletí.

Irácká křesťanka, vystupující pod pseudonymem „Maria“, v rozhovoru pro rakouskou televizi popsala své osobní zkušenosti s muslimskými žadateli o azyl, s nimiž se jako poradkyně-dobrovolnice setkala v ubytovnách pro azylanty. Podle Marie, která z Iráku uprchla před pronásledováním, se mnozí z nich mezi sebou baví o tom, že časem ovládnou Rakousko, píše list Kronen Zeitung.

Mezi muslimskými žadateli o azyl se „všechny rozhovory točí kolem náboženství“, řekla Maria novináři Gerhardu Kollerovi. Islámské myšlení je podle ní ve společnostech, odkud většina žadatelů o azyl přišla, všudypřítomné. „Nic jiného neznají. Co taky čekáte od lidí, kteří přijdou do Rakouska s hlavou plnou téhle ideologie?“ dodala.

Mnoho muslimů je podle ní „šokováno“ liberálností rakouské společnosti i zásadou náboženské svobody. „Náboženská svoboda zachází v Rakousku příliš daleko“, tvrdí Maria. Varovala také před aktivitou zástupců řady radikálně islamistických skupin v uprchlických ubytovnách, čehož si stále častěji všímají i německé úřady. „Říkají jim, že si tady v klidu můžou žít podle své víry, a že Rakousko jim brzo spadne do klína.“

Někdejší dobrovolnice následně varovala rakouské zákonodárce, že země jako Irák, Egypt či Sýrie byly ještě před 40 nebo 50 lety poměrně svobodomyslné, což se však radikálně změnilo. „Kdysi jsme žili v liberální společnosti,“ říká. „Myslím, že zvláštní okolnosti si žádají zvláštní pravidla a zákony,“ tvrdí Maria a dodává: „Politici musejí zasáhnout, jinak bude Rakousko do dvaceti let vypadat jako Afghánistán dnes.“

Charita, pro niž Maria pracovala, tvrdí, že od ostatních zaměstnanců podobné stížnosti neslyšela, potvrdila však, že pro ně Maria půl roku pracovala. Mariina výpověď se podobá zjištěním německého investigativního novináře, který loni inkognito prošel několik německých ubytoven pro žadatele o azyl. Novinář pákistánského původu Shams Ul-Haq následně prohlásil, že se v těchto zařízeních velice daří radikálnímu islamismu a že salafisté mezi migranty šíří i nepravdivé provokativní pomluvy, aby je tak mohli snáz zverbovat.

Přední francouzský odborník na radikální islám Gilles Kepel nevylučuje, že by radikální islamisté mohli Evropu zavést na cestu k „občanské válce“, z jejíhož chaosu chtějí vzejít vítězně a vnutit islámskou nadvládu celé Evropě.

ZDROJ: Chris Tomlinson, Christian Refugee Warns Austria Will Look Like Afghanistan in 20 Years, Breitbart.com