C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Koblihy škodí zdraví

bleskove.cz

Neuvěřitelný Babišův podraz! ★ Bleskově.cz


Okamura si nebral servítky. „To je neuvěřitelný podraz – doufám, že si zaslepení podpůrci hnutí ANO dobře uvědomí, jak ve skutečnosti hlasují Babišovi poslanci. Evropský parlament totiž přijal rezoluci proti Maďarsku, kde hrozí odebráním hlasovacího práva v EU. Důvodem je to, že Maďarsko automaticky zadržuje nezákonné migranty na území Maďarska a také to, že se snaží zpřísnit pravidla pro působení politických neziskových organizací, hlavně z pohledu transparentnosti jejich financování, které je často ze zahraničí a neznámého původu,“ konstatoval Okamura.

Doufám, že si zaslepení podpůrci hnutí ANO uvědomí, jak ve skutečnosti hlasují Babišovi poslanci, říká Tomio Okamura (SPD).

Jednání Maďarska prý může skončit až před soudem EU. „Dalším důvodem je to, že se Evropské unii nelíbí nový maďarský zákon o vysokých školách, který by negativně postihl takzvanou Středoevropskou univerzitu (CEU) se sídlem v Budapešti, kterou financuje americký finančník George Soros, který je sponzorem Obamy a Clintonové a který podporuje proimigrační a multikulturní globalistické neziskové organizace po celém světě,“ podotkl Okamura.

Pro rezoluci hlasovali europoslanci Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Pavel Telička, Petr Ježek (všichni čtyři za hnutí ANO), Jaromír Štětina (TOP 09), a všichni europoslanci zvolení za ČSSD (Jan Keller, Miroslav Poche, Pavel Poc i Olga Sehnalová). „Co přesně bylo ve výzvě odhlasováno? Maďarsko by mělo zmírnit legislativu v oblasti přijímání uprchlíků, stáhnout návrh zákona, který ztěžuje fungování politických neziskových organizací v Maďarsku, a nakonec by mělo být dosaženo nějaké dohody, která umožní další fungování Středoevropské univerzity George Sorose v Maďarsku. A připomínám, že to byl právě Andrej Babiš, kdo v reakci na kroky Maďarska veřejně pozval George Sorose, aby přestěhoval tuto velmi kontroverzní univerzitu do Prahy,“ dodal Okamura.