C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Válka v NATO?

aeronet.cz

Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na ochranu Kurdů před Tureckem! Erdogan hrozí zabitím každého, kdo se postaví na jejich ochranu! Rozbuška v NATO a turecký prezident v roli Asada?

Vedoucí kolotoče

Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na ochranu Kurdů před Tureckem! Erdogan hrozí zabitím každého, kdo se postaví na jejich ochranu! Rozbuška v NATO a turecký prezident v roli Asada?

Severoatlantická aliance je uprostřed války. Tentokrát ale není vedena v nějaké třetí zemi, ale zuří přímo mezi dvěma členskými státy NATO. Americký Pentagon včera večer oznámil, že na žádost Kurdů posílá do severní Sýrie na hranice s Tureckem pozemní kontingent obrněných transportérů, který má působit jako odstrašení a zábrana Turecku před pokračováním bombardování kurdských pozic [1]. Už v pátek byly potvrzeny přesuny amerických obrněných vozů Stryker v pouštní a také vnitrozemské kamufláži u syrských měst Kámišlí, Amuda a Darbasíja. Turecko je sice členem západní koalice v Sýrii v boji proti terorismu, ale Ankara řadí mezi teroristy i Kurdy a jejich Kurdskou stranu pracujících, která usiluje o vytvoření vlastního kurdského státu na území Sýrie, Iráku a zejména Turecka. Kurdistán by se měl stát hlavní tranzitní zemí arabské ropy do Evropy, kterou by dodávala americká firma Exxon Mobil, kterou řídil dnešní americký ministr zahraničí Rex Tillerson.

Americké obrněné vozy Stryker přijely do Sýrie na ochranu Kurdů před tureckými vojsky.

Turecký prezident Erdogan už v pátek ujistil, že letecké útoky proti kurdským pozicím budou pokračovat a turecká armáda se nikoho nezalekne a pozabíjí každého, kdo se postaví na stranu Kurdů. Mezi dvěma členy NATO, mezi Tureckem a USA, tak panuje válečný stav a zbraně mají namířené proti sobě. Moskva z toho má legraci, NATO se totiž drolí doslova před očima. Pentagon přesunem Strykerů do Sýrie vyjadřuje podporu Kurdům v symbolické rovině, ale to nemusí stačit.

Zatímco dragounské jízdy Strykerů přes Česko jsou pouze propagandistickým folklórem, jehož úlohou je upevnit v ČR systém Pax Americana a sionistického samoděržaví ovládajícího pražskou a brněnskou havlérku, tak v Sýrii je to jiná situace, tam panuje válečný stav a znovu se ukazuje, že Donald Trump není ten, kdo ovládá americký Pentagon. Ještě před 2 týdny si Erdogan chválil raketový útok Donalda Trumpa na leteckou základnu syrské armády, ale dnes je to už zase jinak. Pentagon sleduje v Sýrii zájmy Rexe Tillersona a skupiny neoconů, kteří definovali americkou politiku v Sýrii už za dob vlády Baracka Obamy. V podstatě se nástupem Donalda Trumpa do úřadu nic nezměnilo.

NATO je uprostřed války mezi vlastními členy

Je absurdní a ironické, když mediální mainstream a politická reprezentace v ČR ujišťuje o závazcích k NATO, ale mezitím dvě největší armády v NATO (americká a turecká) stojí teď v Sýrii proti sobě. A zde musíme opět zdůraznit onu klasickou doktrínu o košili, která je bližší než kabát. Turecku jde v kurdské otázce o vlastní územní celistvost. Ankara nebude upřednostňovat členství NATO na úkor vlastní územní integrity.

Možná právě to je důvod, proč Pentagon na pomoc Kurdům poslal jenom estrádní přehlídkovou skupinu transportérů, protože jde pouze o symbolickou ochranu Kurdů. V okamžiku, kdy začnou na americké Strykery padat turecké letecké pumy, bude osud NATO zpečetěn. Ironicky se můžeme zeptat sami sebe, co udělají USA? Aktivují potom článek 5 Washingtonské smlouvy a požádají NATO o pomoc proti vnitřnímu nepříteli? Proti Turecku?

Americká armáda v Sýrii na ochranu Kurdů.

Turecký prezident už v pátek řekl, že kurdské jednotky útočí na tureckou armádu. Doslova řekl: „YPG, a vy dobře víte, kdo je podporuje, na nás útočí minomety. Vykopeme jim hrob, nic nás v tom nezastaví!“ [2]. Erdogan tak jasně pohrozil, že vykope hroby nejen Kurdům, ale i Američanům. V této situaci si dovedu představit, co má Pentagon v úmyslu. Pokud se mu povede vyprovokovat Erdogana k neuváženému činu, vojska NATO v čele s USA by vtrhla do Turecka a svrhla by Erdogana, když se to nepovedlo vloni počátkem léta ve zpackaném vojenském puči. Jenž útok vojsk NATO na Turecko by byl hotový masakr.

Nicméně i tato šílená varianta může mít svůj smysl. Ropa ze Saúdské Arábie může do Evropy putovat buď po mořském dně, kdy ropovod povede zakřiveně z jihu na sever Sýrie na východě na hranicích s Irákem a těsně u tureckých hranic se stočí na západ podél severní syrské hranice ke břehům Středozemního moře. Tím by Exxon Mobil obešel úplně Turecko.

Válka o ropovod, kterým poteče do Evropy i wahábismus

Jenže tahle cesta je v poslední době nereálná, protože syrská armáda za podpory Rusů získává kontrolu nad celou západní Sýrií podél celého jejího pobřeží se Středozemním mořem, takže tudy nebude možné vést saúdskoarabskou ropu. Takže převzetí kontroly nad Tureckem je znovu důležitější, než cokoliv jiného. Pokud by vyšel vojenský puč vloni v létě, Američané by mohli slavit a ropovod by se mohl hned začít stavět. V současné chvíli je ale největší překážkou Erdogan, který je pro Američany druhým a v podstatě mnohem horším Asadem. Ropu přes Turecko by Američané mohli přepravovat jen za podmínky velkého podílu pro Erdoganovu rodinu, a to sionisté nechtějí, protože oni se s nikým nedělí. Erdogan je pro ně gojím a je pro ně daleko lepší rozvrátit Turecko a rozpoutat v něm občanskou válku, úplně stejně jako sionisté rozvrátili Sýrii, Libyi, Egypt, Irák nebo Afghánistán.

Američtí a kurdští vojáci v Sýrii.

Erdogana čeká stejná budoucnost jako Bašára Asada. Stane se nepohodlným pro sionistickou lobby ve Washingtonu a pro americké ropné kartely. Nikde není psáno, že ropa musí nezbytně proudit přes Turecko z východu na západ. Exxon Mobil klidně tak může chtít vést ropu přes Turecko na sever k pobřeží Černého moře a na jeho dně potom vést ropovod do Varny v Bulharsku. Tomu by odpovídaly poslední mohutné manévry Američanů v oblasti a jejich aktivita na vládu v Sofii.

A není vyloučena ani varianta odbočky tohoto ropovodu na sever k pobřeží Ukrajiny. Tím by se Kyjev naprosto zbavil potřeby ruské ropy, což ze strategického hlediska by byla katastrofa pro Moskvu, protože Kyjev by se tak dostal pod naprostou kontrolu Washingtonu a potažmo i Rijádu. Ukrajina by se tak stala vstupní branou do Evropy nejen pro ropu ze Saúdské Arábie, ale i pro wahábistický Islám, který Rijád exportuje do světa spolu se svojí ropou.

Erdogan je na seznamu lidí na odstřel, brzy z něho udělají druhého Asada

Jediná cesta, jak tomuto zabránit, je nedovolit spojení Kurdů se sionisty ve Washingtonu. Pokud by vznikl na východě Sýrie severo-jižní koridor až na turecké hranice na východě Turecka, potom by Exxon Mobil napnul všechny síly k tomu, aby se východ Turecka odtrhl a s východní Sýrií a severním Irákem utvořil nový státní útvar Kurdistán. Výstavbě ropovodu od Saudů do Evropy by již potom nic nestálo v cestě. Donald Trump v tomto plánu nebude překážet, stejně jako v něm nepřekážel Obama. Sionisté mají Trumpa pokrytého ze strany Goldmanu přímo v Bílém domě a Goldman Sachs je investorem do ropovodů v Saúdské Arábii, takže to pěkně do sebe zapadá.

Dragounská jízda Strykerů v Sýrii. Tohle ale na Erdogana fungovat nebude.

Pentagon tak má ruce úplně volné, takže když Pentagon pošle proti spojenci v NATO do Sýrie vojáky, nikdo proti tomu neprotestuje. A to si vezměte, že ještě nedávno chtěli bruselníci Turecko za členskou zemi EU. To by byla teprve ta vychytaná taškařice. Jenže Erdogan není loutka, na rozdíl od 27 vlád členských zemí EU, ten si jede vlastní pro-národní a upřímně řečeno pro-rodinné teze, takže námluvy s Bruselem vzaly rychlý konec. Tím se dostal Erdogan na listinu „vrahů“ podobně jako Bašár Asad. A turecký prezident ví, že mu půjdou po krku. Transportéry na ochranu nepřátel Turecka už Pentagon poslal. To další bude následovat.

-VK-

Šéfredaktor AE News