C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


EVROPA KONČÍ

czechfreepress.cz

ALŽÍRSKÝ SPISOVATEL: EVROPA KONČÍ, ČEKÁ JI ISLÁMSKÁ DIKTATURA

Miroslav Suja

Jen ve Francii Sansal prodal více než 300 tisíc kusů své knihy v průběhu několika týdnů. Podle něj se tak děje proto, že „lidé se bojí“. I když ne všichni si to dokáží přiznat.

„Je třeba podívat faktům do očí. Útoky v Paříži a Bruselu jsou jen začátek. Sám jsem z muslimského prostředí, i když nevěřící, a bojím se islamistů. Oni vědí, že nemají na to, aby zvítězili nad západem vojensky. Nepodařilo se jim to ani se slabými arabskými státy. Chtějí dosáhnout toho aby se západ zničil sám. Chtějí rozdělit západní společnosti a destabilizovat ji. Když se jim to podaří, tak ty společnosti padnou. „- tvrdí Sansal. Podle jeho názoru nejde zde o vytlačení křesťanské civilizace na okraj společnosti, ale o nahrazení křesťanské populace muslimskou.

„To má být druh fúze. Francie už se islamizuje. Pozorujeme úpadek naší civilizace z velkým zármutkem, i když její excesy nám škodí „- podtrhuje Sansal. Podle něj však ne Francie, ale Německo je nejvíce ohroženo islamizací.

„Němci jsou tak naivní. Za prvé myslí si, že problém politického islámu existuje všude jen ne u nich. Za druhé jsou příliš tolerantní. Když Alžírská vláda vyhnala islamisty ze své země, šli do Německa a tam poprosili o azyl. A samozřejmě ho dostali. „- říká alžírský spisovatel. Nebezpečí také podle jeho názoru hrozí i ze strany Turecka.

„Erdogan chce vybudovat chalífát, a osmanský stát byl bez pochyby nejvíce brutálním v dějinách islámu. Arabové ale nikdy nebudou akceptovat turecké velení. Takže když Erdogan bude chtít rozšířit své impérium tak jen směrem na západ, směrem do Evropy. Nejvíce ohrožené je Německo, nejen proto, že žije tam mnoho Turků, ale také proto, že je nejvíce nenáviděné. Mnoho států sní o úpadku Německa, takže není proti plánům Erdogana.“

Podle něj tak či onak „Evropa končí“.

„Neexistuje žádná budoucnost. Nemám rád islám. Je nebezpečný. Rozloží naši společnost, rozloží Evropu. Islamisté vážně bojují za to v co věří. Pokud jde o nás, musím říci, že neexistuje absolutně nic, co by nás pohánělo. My v nic nevěříme. Kdysi jsme umírali za svobodu, dnes je to už prázdné slovo. Po útocích na Charlie Hebdo jsme viděli, čeho jsou schopni Evropané: nesmyslného, kolektivního vyplakávání.S tím ubohým Hollandem v čele, který nedokáže ublížit ani mouše. „- dodává Sansal.

ZDROJE: Mariusz Malinowski,  wpolityce.plwww.welt.de

http://pravyprostor.cz/alzirsky-spisovatel-evropa-konci-ceka-ji-islamska-diktatura/