C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Omluva za naivitu

Ve svých letech a po prožití ledasčehos už nejsem tak naivní, ale…zjišťuji, že ještě pořád na sobě musím hodně pracovat. To jistě musíme všichni a tak to zde píši hlevně jako apel, abychom při hodnocení politiků byli velmi opatrní. Hodnotit ty, co zjevně bojují za rozvrat společnosti a světa je docela snadné. ,,Po ovoci poznáte je“ – platí stále. Jejich výroky a postoje jsou zcela průhledné, takže každý MŮŽE, pokud chce, poznat, kam dovedou společnost i svět. Horší je to s těmi druhými. Protože společnosti a národy po světě jsou rozděleny na dvě soupeřící skupiny, tedy na tu, která chce zachovat státy, národy, rodiny, pohlaví, děti a na tu druhou, která chce vše ,,nové“, tedy-vše rozložit, rozebrat, zničit a vytvořit ,,nový svět“, svět vymyšlený zločinci, podporovaný snílky a zvrhlíky. Žel k tomuto světu patří i EU/Po ovoci poznáte je/, takže postoj k EU je i postojem k ,,novým propagovaným životním a společenským normám“. Politici mluví a voda teče…to už nikoho nepřekvapí, stejně jako výrok – média neumí už nic jiného, než lhát a manipulovat. Dobrá, budeme s tím počítat, ale máme-li podpořit ty, kteří chtějí zachovat svět, jak ho známe, musíme aspoň poznat, kteří to jsou. Zdá se, že ani to není, v některých případech, tak snadné. Na těchto stránkách jsem chválil Slovenského politika, pana Roberta Fica, který se ve své době velice ostře vymezoval proti EU a vystupoval jako ochránce národních hodnot. Od jisté doby však došlo k obrátce a dnes pronáší výroky, jako že:

„Největší prohrou Evropské unie bude, když vyjednávání s Británií skončí tak, že vítězem tohoto vyjednávání bude Británie. To bude nejlepší příklad pro další členské státy Evropské unie, aby uvažovaly o tom, jak dělat do budoucna svá vlastní rozhodnutí v podobě nějakých referend,“ řekl Fico.

Slovenský premiér očekává, že rozchod s Británií bude bolestivý. „Koho brexit má bolet? Má to bolet nás, Evropskou unii? My jsme vyhnali Británii?“ položil si Fico řečnickou otázku….

***

Buďmě tedy velmi obezřetní v tom, koho budeme ve volbách podporovat…protože převlečení kabátu trvá pár minut, ale důsledky mohou být fatální pro celou zemi…