C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Baalův kult úředně potvrzen

Baal je historicky známá kultovní postava, která není  nic jiného, než jiný název pro Lucifera. Ano, Lucifer – pán temnoty byl v historii lidstva některými národy uznáván a klečely před ním celé národy i jejich vládci. K symbolům Lucifera patří kozel, rohy, a další. I v naší televizní reklamě na pivo můžeme sledovat skrytou oslavu tohoto symbolu, ovšem v tomto případě není spojitost s ďáblem tak zjevná…

I nynější doba, která se zdá zcela bezvěrecká, a to i vůči negativním kultům, přináší znovuzrození temných mystických kultů, včetně kultu Baala. Údajně je velmi oblíben mezi mnohými americkými populárními osobnostmi. Existují zprávy o mystických dějích s krvavými obětinami, temnými symboly až po kanibalismus. To vše skrytě uprostřed moderního světa. Nicméně není to kult veřejný a symboly se na veřejnost moc nedostávají. Průlom může být úřední uznání rohů na hlavě u pana Phelana Moonsonga v USA státu Maine pro jeho pas.

Citace z novinek.cz:

Pohanský kněz Phelan Moonsong nosí rohy, které mají sloužit jako „duchovní antény”, odkládá je, jen když se sprchuje či jde spát. Prý prostřednictvím rohů také informuje ostatní o pohanství. Trápí ho, že to, zda smí mít na fotografii v řidičském průkazu rohy, musel posoudit stát Maine. Moonsong o nový řidičák zažádal v srpnu, kvůli neobvyklé fotografii si na něj však musel počkat.

„Co jsem žádal, nebylo jiné, než když chce jeptiška mít na fotografii řeholní oděv, muslimka hidžáb a sikh turban,” řekl Moonsong.

Podle mluvčí místní správy stát fotografii muži povolil, protože to bylo z náboženských důvodů a rohy Moonsongovi nezasahovaly do obličeje, což by ztěžovalo ověřování totožnosti.

Informace převzata z webu novinky.cz