C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Věřit slibům politiků se nevyplácí nikomu

ac24.cz

Syrským migrantům, kteří pojmenovali dítě Angela Merkel a byl v médiích oslavován, odmítli azyl

AC24

Syrskému páru, který byl v médiích oslavován, že dal svému dítěti po imigraci do Německa jméno Angela Merkel, jejich žádost o azyl zamítli.

To dítě se narodilo krátce po příjezdu jeho rodičů do Německa, a tak se Tema a Mamon Al-Hamza rozhodli jej tak pojmenovat, neboť si přáli osobně poděkovat německé kancléřce, kterou vnímali jako tu, co je pozvala.

Avšak zatímco se rodina připravovala na oslavu prvních narozenin malé Angely, tak dostala zklamání nesoucí dopis od Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF).

Ten je informoval, že jim byla v Německu poskytnuta „druhotná ochrana“, což znamená, že ač nebudou prozatím deportováni, tak mají zakázáno přivést si do této prosperující evropské země svou rodinu, hlásí Bild.

Zrovna tento týden německý soud rozhodl, že ne všichni Syřané přicházející do této země mají automatický nárok na plný azylový status, jelikož nemusí nutně být po návratu do Sýrie politicky pronásledováni.

Soudci řekli, že není důvod podezírat syrskou vládu, že by aktivně pronásledovala obecnou populaci, a jen Syřané, kteří mohou dokázat, že jsou v nebezpečí, budou moci zůstat bez omezení.

Pro rodinu Al-Hamza toto rozhodnutí znamená, že budou moci zpočátku v Německu zůstat jeden rok, po němž mohou zůstat dále jen, když splní určité podmínky, jako že si dostatečně vydělají na živobytí a naučí se dostatečně německy.

Tisíce zhrzených Syřanů, kterým byla nabídnuta druhotná ochrana, už žalovaly německou vládu.

Asi 17 000 migrantů, kterým nebyl nabídnut plný azyl, ji už žalovalo s tím, že více než 90 procent případ vyhrálo. Avšak po posledním výnosu soudu se to nejspíš změní. Z 30 000, kteří vznesli stížnost proti BAMF, prozatím uspělo jen 2 600.

V srpnu bylo hlášeno, že německou vládu žaluje dalších 6 000 migrantů, protože říkají, že vyřizování jejich azylových nároků trvá příliš dlouho.

Zdroj: breitbart.com