C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Ukrajina – médii vychvalovaná, okrášlená, ale pravdivá?

nwoo.org

Na Ukrajině prodávají dětem hračky se symboly nacistického Německa

Autor: Vlabi

5f26ae038a7a82e41b1ddf38fbf4730aVěta „na Ukrajině fašismus není“ se už dávno stala internetovým memem spolu s „vždyť to jsou děti“ a „bojovníci světla“. Už jsme psali o tom, jak dokonce i v Rusku na populárních internetových stránkách ozon.ru, kde se prodává nejrůznější zboží, byla puštěna do prodeje série dětských vzdělávacích karet „Vynikající osobnosti“, mezi nimiž byl i… Adolf Hitler. Není divu, že tento soubor v Petrohradě vydala jedna z poboček ukrajinské společnosti „Interbaby“. Tato firma má totiž výrobu i v Rusku.

Myslím, že ruské úřady tento problém vyřešily a ruské děti se o „vynikajícím“ Hitlerovi učit nebudou. Na to jsou školní programy a řada speciálních předmětů zaměřených na dospívající a mladé lidi, starší a zralejší.
Ale na Ukrajině, zdá se, spolu s banderizací pokračuje i fašizace právě nastupující generace. Protože země, která učinila válku svou národní politikou, používá agresivní rétoriku a současně staví svou propagandu na lži a nenávisti, potřebuje vychovávat bezduchou potravu pro děla. Která na rozkaz führera půjde na smrt.
A tady je pro to nový důkaz – na Ukrajině vydali sadu hraček pro děti – letadla, tančíky, válečné lodičky. A i když v balení je i ukrajinská vlajka a na samotném obalu je symbol Ozbrojených sil Ukrajiny, na tancích a letadlech jsou znaky ozbrojených sil Wehrmachtu – pozemní síly fašistického Německa z let 1933 – 1941. O tom na svém twitteru informuje Božena Grant.

hitler-toys-01

Může být, a nestálo by to za pozornost, ale v poslední době se na Ukrajině vtlouká Ukrajincům do hlav móda nacismu. A usadit tento trend do dětských hlav je naprosto jednoduché.

V Moskvě prodej vojáčků v uniformách wehrmachtu v „Dětském světě“ na Lubjance vedl k trestnímu stíhání. V předvečer média informovala o tom, že hračky se svastikou se prodávají i v pátém patře „Centrálního dětského domu“. Vojáčci-nacisté se objevili také v „Centrálním dětském světě“, a v obchodech „Olympijský“. Ukázalo se, že v obou těchto obchodech zboží vystavila společnost „Technika mládeže“ – síť, která se specializuje na prodej nejrůznějších modelů. Co se týče firmy provozující „Centrální dětský dům“, ta se od figurek nacistů distancovala.

hitler-toys-07

Jak uvedla moskevská prokuratura, vyšetřování bylo zahájeno podle 282. článku Trestního zákoníku Ruské federace „Vyvolávání nenávisti a nesnášenlivosti, a také ponižování důstojnosti skupiny osob na základě příslušnosti k veteránům Velké vlastenecké války“, uvádí se na stránkách CKR (Vyšetřovacího výboru Ruska).

hitler-toys-03

hitler-toys-02

Mimochodem fašistické hračky byly na Ukrajině vyráběny už dlouho před majdanem a státním převratem. Jak napsal ještě v roce 2009 známý ukrajinský blogger Miroslav Berdnik (varjag_2007), v Kyjevě se prodávaly hračky vojáků divize SS „Galičina“ z Kanady čínské výroby a hračky vojáků ÚPA , dílo to nejmenovaného mistra ze Lvova.

hitler-toys-04

hitler-toys-05

hitler-toys-06

Nicméně s hračkou-Hitlerem v Kyjevě začali obchodovat již v roce 2012.
A pak od hračky fašismu postupně přešli k fašismu skutečnému. A Ukrajince tato skutečnost Ukrajiny již neleká.
Zvykali si totiž od dětství…

Zdroj: http://antifashist.com/item/igrushechnyj-nacizm-v-ukraine-detyam-prodayut-igrushki-s-simvolami-nacistkoj-germanii.html