C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Pro milovníky Facebooku…

securitymagazin.cz

Facebook vyvinul systém pro cenzuru, vláda bude regulovat, co uživatel uvidí

Facebook vyvinul systém pro cenzuru, vláda bude regulovat, co uživatel uvidí

Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek

Společnost Facebook vyvinula cenzorský software na zobrazování příspěvků. Podle informací New York Times nebude systém fungovat tak, že by se příspěvky přímo mazaly. Software umožní třetím stranám sledovat oblíbené příspěvky a témata, které uživatelé na síti vidí.

Tito partneři pak budou moci sami rozhodnout o tom, zda se takovéto příspěvky budou zobrazovat na konkrétních místech světa.

S největší pravděpodobností se jedná o krok, díky kterému by Čína mohla zrušit zákaz na tuto sociální síť pro své obyvatele. Čínský úřad pro kybernetickou bezpečnost, který je zároveň národním regulátorem internetu, na žádost o komentář neopověděl, stejně jako čínské ministerstvo zahraničí.

Spekulace ale nepřímo potvrdila mluvčí Facebooku: „Už dlouho říkáme, že se o Čínu zajímáme. Svůj čas nyní věnujeme lepšímu porozumění této země.“ Dodala také ale, že zatím nebyly odsouhlaseny žádné konkrétní kroky ve vztahů s Čínou.

Čína zakázala sociální síť Facebook v roce 2009 po krvavých nepokojích v Urumči v autonomní oblasti Sin-ťiang na severozápadě Číny. Opatření bylo součástí snahy zastavit šíření informací o těchto etnických nepokojích.