C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Ako zaobchádzať s ideológiou islamu v civilizovanej krajine

medzicas.sk

Marie Divišová: Ako zaobchádzať s ideológiou islamu v civilizovanej krajine

Juraj Poláček
Stop Islam

Vo všetkých tých diskusiách a popisoch expanzie extrémistického islamu v Európe novinári aj politici preskakujú jednu veľmi dôležitú etapu. A to nárast moslimského terorizmu v Rusku a na území exZSSR v deväťdesiatych rokoch.

Keď teroristi založili Konfederáciu horských národov Kaukazu, Západ im tlieskal, Turecko a Saudovci im hneď začali sypať peniaze. Potom bojovníci tejto konfederácie financovaní tou istou Saudskou Arábiou a Tureckom (ktoré dnes financujú ISIS) najprv vyhnali a vyvraždili všetky inonárody z Abcházska, potom vyvolali vojnu v Čečensku a následne obsadzovali, vyvražďovali resp. vyhadzovali do vzduchu divadlá, obchody, nemocnice a lietadlá v Rusku – a celý Západ farizejsky prednášal výchovné prejavy o tom, že tí chlapci chcú len slobodu pre svoje národy a že to hnusné imperialistické Rusko im ju má dať.

Západ sa staval na ich stranu tak dlho, až vyvraždili školu v Beslane a až potom sa aj Západ otriasol hrôzou a prestal do toho Rusku blbo “kecať”.

V Rusku bolo viac ako 2000 obetí teroristických útokov. Nepočítajúc do toho mnoho desiatok tisíc mŕtvych v Abcházsku, ďalšie desaťtisíce v Čečensku a stovky tisíc vyhnaných obyvateľov týchto republík. Dnes tí istí Čečenci šéfujú v Islamskom štáte. Až bude tých obetí v Európe cez 2000, potom snáď aj my pochopíme, ako jednať s moslimami.

Že existuje hranica, za ktorú sa jednoducho islam nesmie pustiť.

Môžeš byť umiernený moslim, to je tvoja súkromná náboženská záležitosť. Ale :

 • Žiadne zahaľovanie žien, ich separácia a zatváranie doma.
 • Žiadne dlhé fúzy signalizujúce vyznávanie extrémneho islamu.
 • Sústavný dozor na kázaniach v mešitách a pri výučbe islamu deťom.
 • Žiadni imámovia so vzdelaním u Saudov.
 • Žiadne finančné príspevky zo zahraničia pre moslimské obce.
 • Žiadne prestávky na modlenie v práci, žiadne výnimky pri ramadáne.
 • Žiadne ústupky vo verejnom stravovaní (žiadne obmedzovanie bravčového v školách a požiadavky na halal, keď to rodičia v škole chcú, nech dajú deťom z domova balíček s desiatou).
 • Povinná štandardizovaná výučba v štátnych školách, obliekacie výstrelky a šatky eliminované povinnou školskou uniformou.
 • Žiadne súkromné islamské školy.
 • Žiadne ústupky s telocvikom alebo podávaním ruky – rodičom, ktorí s touto extrémnou výchovou koketujú, nech nehrozí pokuta, ale odobratie detí do detského domova a rýchlo si to rozmyslia.
 • Dozor nad internetom a blokovanie extrémistických moslimských stránok.
 • Previnilí cudzinci z moslimských krajín okamžite deportovaní nielen pri hlásaní extrémneho islamu, ale aj pri trestnej činnosti a akomkoľvek narušovaní práva, napríklad za bitku na verejnosti či za závažné priestupky za volantom (alkohol, rýchla jazda).
 • Kto sa raz prejaví extrémisticky, musí počítať s deportáciou alebo občan doživotne s nepríjemným dozorom polície.
 • atď atď atď…

Si normálny civilizovaný moslim, ži si voľne ako vták a modli sa koľko chceš. Si extrémista a mohol by si ohrozovať ostatných? Počítaj s dozorom, väzením či deportáciou.

Školu v Beslane teroristi obsadili a potom vyvraždili 1. septembra 2004.

370 mŕtvych, 780 ranených – celkom v roku 2004 v Rusku viac ako 500 mŕtvych obetí terorizmu. Dnes sú moslimské teroristické útoky v Rusku výnimkou a majú pár jednotlivcov či dve desiatky obetí ročne.

Priala by som si, aby sa európski politici prebudili skôr, než moslimskí teroristi vyvraždia niekoľko stoviek školákov niekde v západnej Európe.

Zdroj: https://www.facebook.com/marie.divisova.731/posts/10154345922959253