C O   Ž I V O T   D A L  . . .   a  V Z A L

Zamyšlení a rozhovory o věcech

kolem nás...

...ale i o samotném smyslu života...


Svět paradoxů

pravyprostor.cz

Imigranti jezdí za peníze evropských daňových poplatníků na dovolenou do zemí, ze kterých utekli

Administrace: Redakce on 22.6.2016.
2014_AFR_Eritrea_Immigration

COM 22|06|2016

Šok? Lidé z celého světa cestují do Eritreje, třeba aby v Asmaře oslavili 25 let nezávislosti země – a to včetně žadatelů o azyl například ve Švýcarsku. Uprchlíci se prostě vracejí na dovolenou do země, ze které s hrůzou prchají a slaví tam.

Ve Švýcarsku dostává azyl 80 procent uprchlíků z africké Eritreje. Eritrea je považována za brutální diktaturu, kde probíhají násilné střety, a proto je uprchlíkům z této země udělován spolu se Syřany azyl bez větších problémů.

„Lidé, kteří jsou údajně ohrožováni na zdraví i životě se ale zároveň dobrovolně vrací na místo, odkud uprchli: Jak je to možné dát dohromady?“ ptají se švýcarská média.

Švýcarský imigrační úřad totiž zjistil, že velká část Eritrejců odjela v květnu na dovolenou do své africké vlasti. Důvodem jejich překvapivého počínání byl podle všeho státní svátek vzniku Eritreje, který je slaven 24. května. Švýcary tato skutečnost znepokojila, proto tamější ministr spravedlnosti požaduje novelizaci azylových zákonů. Ta by spočívala v tom, že by o status uprchlíka přišel ten, kdo by jezdil na dovolenou do země, ze které uprchl před pronásledováním.

Stejný problém lze pozorovat v Dánsku nebo Švédsku.

Na stránkách švýcarského deníku „Neue Zürcher Zeitung“ se uvádí, že „v letních měsících odlétá z Evropy do Eritreje kolem sta tisíce Eritrejců. Všechna místa v letadlech jsou rezervována“.

Jak vidno, uprchlíci před válečnými hrůzami v Evropě poměrně rychle zmobilizovali své životní síly a na účet svých nových hostitelů se jezdí na svou válkou a brutální diktaturou zničenou zemi dívat jako rekreanti. 

ZDROJE: Freeglobe a nzz.ch